Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A kávés kókuszgolyó receptben...

A kávés kókuszgolyó receptben szerepel 10 dkg vaj. Milyen vaj?

Figyelt kérdés

Kókuszgolyó recept III. (kávéval)

Kókuszgolyó hozzávalók

Kókuszgolyó


* 50 dkg darált háztartási keksz

* 10 dkg vaj

* 15 dkg porcukor

* 2 evőkanál kakaó

* 1 tasak vaníliás cukor

* 1 mokkáskanál rumaroma

* 1 csomag kókuszreszelék

* 2 dl kávé

* 1 dl tej


Ott van, hogy 10 dkg vaj. De milyen vaj? Sima, amit a kenyérre kenünk? Vagy a kocka Rama-ra gondol?


2011. júl. 10. 11:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Értetlen 17/F :DDD
2011. júl. 10. 11:04
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában a kockás margarinra gondolnak, csak tévesen a legtöbb receptben vajnak írják.
2011. júl. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor a kocka, aranyszínű csomagolású Rama. :-D Jó. Köszi.
2011. júl. 10. 11:07
 4/11 anonim ***** válasza:
13%

Ne tegyél bele vajat! Én sose szoktam,nem jók az ilyen zsíros szarságok! Tegyél picivel több tejet,és kávét,hagy jobban gyúrható legyen,és úgy elhagyható a vaj. A mokkáskanál rum-aroma pedig egész nyugodtan lehet evőkanál! Ja és a két evőkanál kakaó alatt a cukrozatlan kakaó értendő! :)


26/N

2011. júl. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
zsiradék helyett lekvárt is tehetszt bele, attól is összeáll és finom.
2011. júl. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Na szóval: tegyél bele 10 dekát a kocka Ramaból.

Ha több vizet vagy tejet teszel bele, mint ahogy azt az egyik válaszadó írta, attól tényleg összeáll, de mihelyt a folyadék elpárolog, szét fognak esni a golyók, nem mellékesen pedig a sütid sem lesz olyan krémes.

Aki pedig a lekvárt írta... hát az addig ok, hogy ragaszt, dee... milyen íze lesz már?! A kávéd kókuszgolyónak kávé és kókusz ízűnek kell lennie, nem pedig lekvár ízűnek...

A vajat vagy margarint nem véletlenül írják a receptben.

Ha ezt kihagyod, akkor is lesz belőle VALAMI, csak nem az, ami az eredeti recept eredménye.

Mi az, hogy a vaj meg a margarin zsíros Sz@r?!

Nem tudom, miért ad tanácsot az, aki nem ért hozzá.

2011. júl. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én írtam,hogy ne tegyen vajat. Azt ugyan kifelejtettem,hogy némi lekvárt is tegyen hozzá,de nekem még sosem estek szét a golyók,ha nem tettem vajat. Akkor nem javasoltam volna!
2011. júl. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

De hát a lekvártól egész más íze lesz!

Ha van otthon margarin, miért ne tehetné bele? A kérdés nem az volt, hogy nincs vaj, mit tegyen, hanem az, hogy vaj alatt érthető-e margarin.

2011. júl. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy ebben az esetben, csak 10 dkg legyen. Lehet rama, liga, delma, de teavaj is. Ami otthon van a hűtőben.
2011. júl. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A felsorolt zsiradékok közül a vaja a legértékesebb élelmiszer, nem véletlenül a margarinnál háromszor annyiba. De, ha ló nincs a szamár is jó.
2011. júl. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!