Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak? (bővebben lent)

Mit csináljak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sütöttem egy tortát(innen a csokitortát: [link] és a fele feljött jó magasra, a másik fele meg teljesen lapos...:/ meg akartam tölteni, de nem tudom mit csináljak, egy lyuk van a torta alján, azt a vékony részt még ketté sem tudom vágni...

másik tortához nincs alapanyag.:S


2011. júl. 2. 13:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A recept szerint nem kell tölteni, csak bevonni. Miért sütötted 2 részben?
2011. júl. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
somlói galuskát csinálj ;) vagy felemás lesz a tortád és kész :)
2011. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Vagy maga a torta jött fel felemásan, azaz egyik fele magas, amásik oldala meg lapos maradt?
2011. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

nem két részben sütöttem, kör alakú a torta, egyik fele feljött, másik nem. a recept szerint úgy van, de én meg meg szeretném tölteni.

de úgy nézem hogy hold alakú torta lesz belőle:D

2011. júl. 2. 13:59
 5/15 A kérdező kommentje:
pontosan 3. válaszoló:D
2011. júl. 2. 13:59
 6/15 anonim ***** válasza:
Felemásan is egymásra rakhatod, ha a vékonyabb rész a vastagabbhoz a vastagabbat pedig a vékonyabb oldalhoz. Ha megtöltöd fixált tejszinnel vagy keményebb csokoládés pudinggal észre sem fogják venni.
2011. júl. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszi, de olyan vékony lett az egyik fele, hogy próbáltam szétvágni és elbénáztam...no nembaj...hold alakú lesz:D
2011. júl. 2. 14:02
 8/15 anonim ***** válasza:

Na, akkor így lehet javítani a helyzeten.

Vágd el úgy, hogy a kisebb részével egymagas legyen az egész, azaz kapsz egy tortalapot. Amit levágtál, azt darabold fel, és tedd bele a töltelékbe, vagy kókuszgolyó tésztáját készíts el belőle.

Kend meg vmi főzött krémmel vagy lekvárral az alaplapot vékonyan, majd erre tedd rá a kókuszgolyós tésztát, persze formára igazítva. AZtán jöhet a máz.


Üdv!


ui: ha nincs kedved pepecselni, akkor somlói vagy valami hasonló jénais édesség (puding+rumos sütidarabok)

2011. júl. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Vagy: kockázd fel az egészet, locsold meg rumos teával, majd készíts tejszínes krémet.

Vegyél egy nagy tálat, és rétegezd bele a tésztát, gyümölcsöt, majd atejszínes krémet, aztán egy sor kókusz vagy csokireszelék, aztán előről az egész, amíg el nem ogynak. A tetejére pedig mehet tejszínhab, és be a hűtőbe.


Üdv!

2011. júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
[link] vagy csinálsz ilyesmi alakú tortát :D
2011. júl. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!