Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem saját, kipróbált...

Írnátok nekem saját, kipróbált vajaskifli receptet?

Figyelt kérdés
2011. máj. 13. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Kiflit kettévág, vajjal megken, összerakja, eszik, mosogat.
2011. máj. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan normális kifli, nem tudom, erre gondolsz-e.


80 dkg liszt, 5 dl langyos te), 5 dkg élesztő, 5 dkg olvasztott vaj, 2 tk cukor, vagy mér, 3 tk só

A hozzávalókat összedolgozom, langyos helyen fél órát letakarva kelesztem. Azután átgyúrom és 16 db szép kiflit formálok belőle (két cipóra osztva, kerekre nyújtva, háromszög szeletekre vágni, és feltekerni), sütőpapírra teszem. Újabb 20 percig kelesztem, és 200 fokon (pizza fokozat, alul süt és légkever) 13 per.

2011. máj. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én arra a vajaskiflire gondolok, amit sajnos már csak elvétve lehet kapni, picit édeskés az íze, és valamivel kisebb mint a hagyományos kifli.

Köszi a receptet, feltétlenül kipróbálom! :)

2011. máj. 14. 19:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Auchanban lehet kapni rendszeresen.. :)
2011. máj. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt a békebeli igazi vajas kifli receptje, én erről az oldalról csináltam meg és nem csalódtam!!

[link]

2011. máj. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nálunk, Nyíregyen sajnos még nincs Auchan, de ha jól tudom, nemsokára lesz. :)


Aszkorbinsav...? Hol tudok venni? Nem lehet mással helyettesíteni?

Hát hogy őszinte legyek a sütő tudományom nem túl nagy, így az is furán hangzik hogy elő kell főzni. :)

Köszönöm a receptet!

2011. máj. 15. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!