Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Segitenétek? állkapocs mütétem...

Segitenétek? állkapocs mütétem volt, és most nem tudok szilárdat enni. Elég egyoldalú a kajaválaszték. Van ötletetek hogy mikkel lehetne ezt a nehéz idöszakot ételekben változatosabbá tenni?

Figyelt kérdés
imádok enni :)
2011. ápr. 12. 18:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Méz, madártej, tojás sárgája símára kavarva cukorral.

Krumplipüré tejföllel hígra kavarva, gyümölcsök centrifugázva, párolt zöldségek pépesítve, sok-sok rostos gyümölcslé, erőleves = apróra zúzott májjal, zöldséggel.

2011. ápr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudj,megkérdezhetem hogy mennyit kellett fizetned a műtétért? csak azért kérdezem mert valószínű hogy nekem is műtve lesz.
2011. ápr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
86%
puding*.* :)
2011. ápr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Tejbegríz. Megbolondíthatod egy kis pudingporral, éa a tetejére finom a lekvár is!
2011. ápr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Jaaaaaaaaaj, megkérdezhetem miért volt műtéted és mennyibe került, ha kellett érte fizetni?:$ Bocs, h. nem a témához kapcsolódik, de nagyon érdekel, mert én is szeretném elvégeztetni, ferde az állkapcsom:S
2011. ápr. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Krémlevesek minden mennyiségben, főzelékek, kicsit pürésítve...
2011. ápr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer eltört az állkapcsom, fémlemezt kellett betenni, hogy összetartsa, nem lehet kivenni. Én sem tudtam semmit se elrágni, a kiskanál se fért bele a számba. Sok ivójoghurtot "ettem", főzelékféléket, meg leveseket. Mindezt vastagabb szívószálon keresztül. Meg anyum a tyúkhúsleves mellé direkt turmixxal pépesítette nekem a zúzát, májat, stb, kis levessel elkeverve átment a szívószálon. De ebben az időszakban a turmix amúgy is a legjobb barátunk, csirkehúst is "ettem" így szívószálon át.

Tudom, hogy milyen nehéz most neked, kitartást.

2011. ápr. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

sziasztok

nyitott harapásom volt, és nagyon elöreálltak a felsö fogaim. plusz az alsó állkapcsom eléggé hátul volt. én elmentem fogszabályoztatásra és ott mondták, hogy a legtutibb akkor lenne, ha mütéttel kezdeném.

hát elég komoly döntés egy ilyenbe belevágni... én elötte nem is engedtem magamnak, hogy mélyebben belegondoljak, mert akkor tuti lebeszélem magamat a mütétröl.

az biztos hogy a mütét után nagyon kemény!!! 3 nap az maga a pokol. nekem nagyon fájt, és a fejem hatalmasra dagadt. pont ma volt egy hete a mütétem, és most kezd az egész úgy türhetövé válni, mármint fájdalom szempontjábol. bár még mindig nyomatom a cataflánt. annyit azért hozzá kell tennem, hogy mindenkinek más a fájdalomküszöbe...

A kajálás azért vacak :(

a mütét nekem 450.000-be került, de efölött ott van még nekem egy 2.500.000-ás fogszabályozás. ugyhogy ez az egész nekem 3 millában lesz. NAGYON SOK még mindig belefájdul a szivem, hogy ennyit költöttem magamra.

Na persze azt azért hozzá kell tennem, hogy 1 millánál indult a dolog, de ahogy az lenni szokott, még ez még az, és mindig több lesz.

Na mindegy ezt megadtam magamnak, aztán remélem szép leszek :) most meg türök, és számolom a napokat, órákat, és nézem magam a tükörben, hogy múlik e a dagadás :(

köszönöm mindenkinek az ötleteket. és még várok válaszokat, hátha változetosabbá tudom tenni az étrendemet.

köszönöm

2011. ápr. 13. 09:22
 9/11 anonim ***** válasza:

18:18-as vagyok.

nekem is nyitott harapásom van...csak az a baj hogy nekem nincs ennyi pénzem rá :) köszönöm szépen,hogy megírtad! minden jót!

2011. ápr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló vagyok. Mi újság azóta?
2011. máj. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!