Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mivel helyettesítsem a kávét...

Mivel helyettesítsem a kávét a tiramisuban?

Figyelt kérdés

hétvégére tiramisut kell csinálnom,de a barátom nem szereti a kávét,pedig a tiramisunak az alapja a kávé.Mivel tudnám helyettesíteni?kakaóval?esetleg tudtok recepteket írni?

előre is köszönöm


2011. márc. 9. 15:22
 1/8 anonim válasza:
87%
Kakaóval :) az egyik legfinomabb úgy :)
2011. márc. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ne tegyél bele kávét, hanem fehérre csináld, vaníliával, és gyümölcsökkel, bogyósokkal szórd meg rétegenként. Nagyon finom. Esetleg tojáslikőrt tehetsz.

A kávé ízét nem szereti? Mert ha csak a koffeint, akkor Maci kávéval.

2011. márc. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

hát maga a kávé ízét nem szereti.

úgyhogy kávé mindenképp kilőve:)

köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. márc. 9. 15:39
 4/8 anonim válasza:
100%
Mi forrócsokival szoktuk. :D
2011. márc. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Én kapucsínót szoktam készíteni vagy cikória kávéból tejeskávét, mert az én férjem sem szereti a kávét.


Ez a kedvencünk, de tudom, hogy fasorban sincs az igazi tiramisuval :-) (Ettünk már eredetit is egyébként, és nekünk nem ízlett!)


25 dkg mascarpone sajtot elkeverek 3 dkg porcukorral és 3 tojás sárgájával. Kemény habbá verem a fehérjét, és összekeverem a mascarponés cuccal.

Kapucsínót vagy tejeskávét készítek, ha van itthon, megbolondítom egy kis tejszínnel és valamilyen likőrrel vagy konyakkal. Ebbe mártogatom a babapiskótákat és egy kisebb tepsibe rétegzem.

A tetejére kakaóport szitálok. (Instantot, mert a kakaót sem szereti a férjem.)

2011. márc. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
vagy rumos, vagy egy csöpp mandulaaromás-vaniliáscukor tejbe forgatni a piskótákat.
2011. márc. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért épp tiramisut kell akkor csinálnod?


Ha csak a babapiskótaáztatós-rétegezős süti a lényeg, van még sok lehetőséged. Nálunk pl. a kedvenc: rumos tejbe áztatott piskóta, vaníliakrém, gesztenyemassza, meggy, rétegesen rakosgatva. Nagyon finom! :)


Itt találsz sok receptváltozatot

[link]

2011. márc. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2011. márc. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!