Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Torta sütésben segítene valaki?

Torta sütésben segítene valaki?

Figyelt kérdés
Szülinapi torta sütésére szántam rá magam. Egyébként szeretek sütiket csinálni, de most örülnék ha adnátok 1-2 jótanácsot! :) Szóval, kb 20-25 szeletes kellene, és olyat szeretnék ami téglalap alakú, amit beborítok valami színes mázzal. Láttam, hogy a drOetkernek van marcipán ízű cukormáza (por formában kapható és csak vízzel kell ö.keverni). Szerintetek az jó lenne a borításra, arra lehetne még "rárajzolni" színes cukormázas tollal valami formát? Vagy inkább szerezzek be marcipánmasszát, vagy készítsek fondantot? Melyikkel járok legjobban?
2011. márc. 9. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Répatorta szögletes formában megsütve.

Tetejére meg csinálj marcipán masszát, pofon egyszerű.

Összedarált marcipánhoz ugyanannyi porcukrot adsz, és pár evőkanál vizet, összegyúrod. Kész. Kinyújtod a torta méretéhez igazítva, a kihűlt tortára krémet kensz, amire rátapasztod, és ráteszed szépen.

2011. márc. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hááát, a cukormáz, amit írtál nem az igazi.

Inkább vegyél mascarponet és keverd ki tejszínnel. Könnyen be tudod vonni vele a tortát, és díszítheted is. Ha van habzsákod, ezzel a krémmel megtöltve jó kis díszeket rittyenthetsz a torta tetejére.


Üdv!


Ja a süti:

[link]

Isteni, és nem kell tölteni.

Én 1,5 adagot sütnék, emeletes tortának.

2011. márc. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Répatortát vendégeknek ne süss,mert nagyon kevesen szeretik. Töltelék is kevés illik hozzá

A tortamasszát süsd meg egy tepsiben,majd vágd hosszában ketté a megsült tésztát. Akkor lesz 2 téglalapod.

Az Oetker-cukormáz is jó,csak vigyázz,hogy ne adj több folyadékot hozzá,mint amit ír.

Ha írni akarsz rá,akkor a fondant jobb megoldás,vagy a marcipánmassza.

Könnyen készíthetsz otthon is. Azonos mennyiségű fehérmandulát és cukrot darálj finomra. Tegyél hozzá annyi tojásfehérjét,hogy gyúrható masszát kapj. A fehérjét apránként tedd hozzá,mert 10 dk-hoz nem kell egy tojásé sem. Ha mégis lágy maradna,tehetsz hozzá porcukrot.

Ezt a masszát színezheted,formálhatod,kinyujtani két sütőpapír vagy folpack között lehet.

Ha marad,a a hűtőben folpackba csomagolva hosszú ideig eláll.

2011. márc. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amit én szoktam sütni répatortát, abba nem is kell semmilyen krém, mert nagyon finom, egyáltalán nem száraz.

15 ember evett belőle, ebből 13-nak nagyon ízlett,úgyhogy nyugodtan sütheted. Nincs répa íze!! Dió is van benne.

2011. márc. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!