Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kolis vagyok és éhes. Mondom...

Kolis vagyok és éhes. Mondom mim van, mit lehet ebből csinálni?

Figyelt kérdés
Van egy kiló lisztem , egy csomó tésztám(spagetti, penne, csavart) tejszínem, olyan porom, ami tejszínes mustáros csirkéhez kell ( de ugye..nem akarok pénzt költeni) van szalámim, meg sóm:D meg margarinom, meg vajam, meg kakaóm. meg egy pocim ami éhes. HELP
2011. márc. 7. 22:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Szintén kolis.


Rizst, krumplit, leveseket elég könnyű csinálni. Pl sült krumpli kechuppal (tecsóban kb 150 ft litere). Rizseshús hűtőben napokig jó (rizs + kevés pörkölt összekeverve). stb.

2011. márc. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. márc. 7. 23:05
 13/20 anonim ***** válasza:
17%
ha nem akarsz kajara penzt kolteni hogy akarsz enni finomakat?
2011. márc. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha legközelebb mész boltba, a következőt ajánlom megvételre:


1 doboz tojás (kb 300)

1 doboz tejföl (kb 65)

1 doboz tartós tej (kb 150)

leveskocka

1 kiló búzadara (kb 150)

valamennyi krumpli, (250 körül kilója)

valamennyi vöröshagyma, (1-2 fej, 250/kg)

valamennyi répa (150/kg)

levespor (a teszkós levesporok egész jók, kb 100 Ft/db)

babkonzerv (150 Ft)

esetleg kész konzerv, 200-300 Ft-ért komplett kajád van

Ha van fagyasztó is (kétlem), akkor pár cuccot oda is bedobhatsz. (borsó (179 Ft Teszkó (és finom))

fűszerek (aldi/lidl a legolcsóbb)


Akciókat figyeld, de ne dőlj be mindennek (pl. a csirkecomb most akciós a teszkóban, (549/kg), de a CBA-ban akció nélkül 399.


ebből aztán majd lehet csinálni:

rántotta, nokedli, darakása, daranokedli leves, babgulyás (gulyásleves porral), borsóleves, tejfölös tészta, krumpligombóc, babfőzelék, borsófőzelék, tojásleves, paprikás krumpli


lecsókonzerv is lehet otthon, (nem a legolcsóbb azért, de pl tarhonyával vagy rizzsel tök jó)


most meg szerintem a szalámis tészta is egész finom :)

2011. márc. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkozz el a főzelékeken. Elég olcsón lehet venni üveges meg fagyasztott zöldségeket, kell hozzá só, bors, tejföl, liszt. Ezzel kb mindent meg lehet csinálni. Feltéttel együtt is max. 200 Ft-ból kijön egy adag. Mehet rá pl. tükörtojás, rántott párizsi, egyéb előre rántott, fagyasztott cuccok, ami épp akciós.

Nekem nagy kedvenc kajám a következő: margarinra teszel egy serpenyőben felkarikázott krumplit és hagymát, ezt megsütöd. Kb. fele-fele arányban kell legyenek, esetleg a hagyma több, ha nagyon nincs pénzed. Só, bors. Önmagában is jó, de ha van egy tojásod, azt a vágán ha ráütöd és belekevered, még jobb :) Néha még ma is megcsinálom ezt :)

2011. márc. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Lisztből,tojásból ,sóból meg vízből kikevered a nokedlitésztát. A szalámidat píritsd meg egy serpenyőben,de csak egy kicsit,hogy színt kapjon,majd darabold fel és add a nyers tésztához,lobogó vízben kiszaggatod és megfőzöd. TÁÁÁDÁÁÁ kész is a nokedli,picit felturbózva.
2011. márc. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
66%
nincsen tojása. lisztpüré lesz úgy :)
2011. márc. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
37%
lol,kér a szomszédtól tojást,ennyi leleményessége csak van...
2011. márc. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
88%

Szerintem vegyel holnap tojast!Javaslom a tojasos nokedlit!

Nagyon finom es laktato,ugyanakkor olcso kaja!Ha csak 1 szemelyre fozol,eleg hozza negy tojas!Ketto a nokedli tesztaba,2 amit rautsz a vegen!Es a kovetkezo napokra me'g marad 6db tojasod!/felteve,ha 10db-ot vasarolsz!/

Jo etvagyat!

2011. márc. 8. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Huha:D köszönöm
2011. márc. 9. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!