Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Irtok valami jo receptet amit...

Irtok valami jo receptet amit kiprobaltatok esetleg ti talaltatok ki es nagyon finom lett?

Figyelt kérdés
Altalaban zoldseges eteleket fozok (foleg sarga repa, petrezselyem,zeller,brokkoli, zoldbab, borso, kelbimbo, karfiol), amit csirke v pulykamellel kombinalok. Ezenkivul hasznalom a barna illetve fekete rizst, disznohust, borjuhust, barmilyen szarnyashust. Mivel kifogytam az otletekbol szeretnem ha segitenetek jol bevalt recepteitekkel.(nyitott vagyok barmire kiveve a tesztas etelek, sultkrumpli) Nem utolso sorban a savanykas leveseket,salatakat valamint a keleti eteleket nagyon kedveljuk persze olyan hozzavalokkal amiket betudok szerezni. Elore is koszonom
2011. febr. 24. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:

szia! én gyakran csinálok bármilyen húsból ragulevest a következőképpen. 30-40 dkg sovány húst csíkokra vágok.egy jókora hagymát apróra vágok és zsiradékon megdinsztelem.ne süljön meg , csak párolódjon. rádobom a húst és kevergetem fehéredésig. ekkor sózom, és hagyom, hogy adja ki a saját levét. ha elfőné, mindig pici vízzel pótolom. attól függően, hogy milyen husi volt, fedő alatt puhára párolom.nyilván tovább tart disznóhús, mint pl a csirkemell.

ha már majdnem puha a hús, teszek rá szeletelt gombát, sárgarépát, zöldborsót és egy kicsit együtt is párolom.

végül felöntöm annyi vízzel /csontlével, ha van/amennyi levest szeretnék.

főzőtejszínnel dúsítom és tárkonnyal, citromlével ízesítem.

gazdagabban egy kis levestészta is kerül bele.

2011. febr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

más: héjában főzzél krumplit, párolj kedved szerinti zöldségeket. egy serpenyőben zsiradékon süss át vékony csíkokra vágott szárnyashúst./az hamar puhul/a főtt krumplit, a párolt zöldségeket és a húst rétegezd le egy tepsibe. közé szórjál félkarikára vágott lilahagymát és fűszerezd ízlésed szeint.

keverj sűrű palacsintatésztát és öntsd le a rakottast.

forró sütőben a süssed meg, a végén reszelt sajt is mehet a tetejére.

2011. febr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
koszi. A levest most keszitem biztos nagyon fincsi lesz. A masodikat valoszinu holnap probalom ki picit modositok rajta de az otlet mindenkepp jo. megegyszer koszonom es meg kuldjetek kerlek!!!!
2011. febr. 25. 15:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!