Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi az a mascarponé? Lehet...

Mi az a mascarponé? Lehet valamivel helyettesíteni? FONTOS!

Figyelt kérdés
Tortát sütök és a receptbe benne van, de nem tudom, hogy azt hogy kell csinálni vagy, hogy egyáltalán lehet-e helyettesíteni valamivel vagy hogy lehet-e kapni olyat. Nagyon örülnék, ha kapnék hasznos választ!:)
2011. febr. 5. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon finom és (sajnos eléggé) drága krémsajt. Más olcsóbb krémsajtokkal lehet helyettesíteni, aminek szintén SEMLEGES ÍZE VAN.

Pl a tiramisu egyik hozzávalója a mascarpone.

2011. febr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Tehén tejszínből préselés nélkül készült, túró állagú, sótlan, nyers olasz lágysajt. Nagyobb üzletekben/üzletláncokban lehet kapni, a sajtoktól megszokott árban .Helyettesíteni elvileg natur kremsajtal lehet.

*Érdekes milyen sokan vesznek mascarponés meggyes fagyit, és 90% uk nem is tudja hogy sajt XDDD.*

2011. febr. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem undorító az íze a Mascarponenak és én a Tiramisu-t is natúr vajkrémmel csinálom, ami olcsóbb is és higgyétek el, hogy sokkal, de sokkal finomabb is!
2011. febr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
Nagyobb boltok, áruházak polcain találod meg. Az 500 grammos kb. 800-1000 Ft. A mascarpone a sajt fajtája, mint a trappista, vagy az edami. Nyugodtan helyettesítheted natúr vajkrémmel, ezt bármelyik boltban megtalálod, és az ára csak a töredéke, kb. 200 Ft.
2011. febr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
van magyar mascarpone is pl a " Szarvasi". de valóban helyettesíthető a tejszínkrémsajttal is,ami vagy Parmalat,vagy Alföldi,vagy Magyar tejszínkrémsajt néven kapható.
2011. febr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Hát srácok, akkor velem van a baj.

A mascarpone íz semmivel sem hasonlítható össze. És bizony, én erre annyira allergiás vagyok, hogy múltkor egy étteremben kivertem a balhét.

A tiramisu ismertetőjéhez le volt írva, hogy mascarponéból készül. Ezen felbátorodva rendeltem, és bizony a családtagok közül egyedül nekem tűnt fel, hogy az nem abból van, de nekem nagyon! Szóltam a pincérnek, elkértem a panaszkönyvet, de inkább kifizették a teljes vacsoránk összegét, minthogy engedtek volna a pkba írni :)

Nem véletlenül van abban az árban a mascarpone, amiben...


15/L

2011. febr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!