Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Palacsinta és a kenyérlángos...

Palacsinta és a kenyérlángos közötti valamihez receptet keresek(?)

Figyelt kérdés

Régebben egy ismerösnél többször ettünk valamit, aminek nem tudom a nevét meg azt sem, hogy készült, csak elég nagy vonalakban.

Sürü palacsintatészta-szerüvel indult, de sütöport tett bele, serpenyöben sütötte, elöször az egyik oldalát (azt hiszem, fedö alatt), utána megfordította és a másik oldalt is megsütötte valahogy.

Kinézetre hasonló lett, mint a kenyérlángos, kb 2-3 cm magas, amit lapjában ketté lehetett vágni, tenni bele valamiket, de anélkül, önmagában is ettük néha.

Többször próbáltam az emlékek alapján elkészíteni, de nem sikerült eddig.

Sajnos megkérdezni nem tudom, mert idöközben nem tudom, hol él, ezért remélem, itt valaki ismeri a receptet.



#palacsinta kenyérlángos
szept. 3. 17:13
 1/9 anonim válasza:
0%
pancake
szept. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Dehogy, az teljesen más.

Amit keresek, az nem olyan kicsi, hanem mint egy kenyérlángos, legalább lapostányérnyi méretü. Meg nem édes, hanem kenyérszerü

szept. 3. 17:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Pita?
szept. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem valami lepénykenyér volt?
szept. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy valami olyan, elég elmosódottak az emlékeim, az biztos, hogy nem élesztös volt, és serpenyöben készült. De tényleg inkább kenyérszerü volt.
szept. 3. 19:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Az arab népeknél vannak különböző módon süthető lepénykenyerek, azok nem élesztősek, illetve a cigányoknak is van a bodag, szintén lepény formájú, de az talán élesztős.
szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De ez nem volt sem arab, sem cigány étel, illetve tényleg csak liszt, só, sütöpor meg véz volt benne, valahogy szerintem a sütés volt a lényeg, mert úgy lett elég magas, annyira, hogy ketté lehetett vágni, akár szendvicsnek is.
szept. 3. 19:54
 8/9 anonim válasza:
0%
pancake volt az, ha mondom
szept. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8-as: fogd már fel, hogy nem az volt!

Az elöször is édes, masodszok tenyérnyi méretü, harmadszor nem 2-3 cm vastag!

szept. 4. 07:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!