Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit készítenétek tavaly...

Mit készítenétek tavaly eltett szilva lekvárból, amely már picit folyós? nem szeretném kidobni, sütemény is szóba jöhet, vagy bármely étel.

Figyelt kérdés

júl. 12. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Keverd natúr joghurtba, ebben a melegben jól fog esni.
júl. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Pálinkát.

Esetleg veszel félkész leveles tésztát, sütsz kis szilvás batyukat

júl. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Zserbóba pont jobb a hígabb.

Pohárkrémet is csinálhatsz és aljára mehet.Grízes tésztára tökéletes.

júl. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Turmixba is jó.
júl. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első által ajánlott joghurtos verzió fagyiként is finom.

Amúgy anrácsos linzer jutott elsőként az eszembe. Esetleg hájas kifli.

Viszont nem értem, hogy lett "már" folyós? Az én tapasztalataim szerint a házi lekvár csak egyre sűrűbb és masszívabb lesz, ha a kamrapolcon felejtődik.

júl. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Zabpehely alá szoktam kicsi lekvárt tenni, rá az elkészített zabpehely, gyümölcs.

Szilvalekvár kifejezetten finom hókifliben, barátfülében. Én olyan recepteket ujragondolós vagyok, ha kicsapódott a folyadék a lekváron azt leönteném, ha csak folyékonyabb a lekvár szórnék bele egy kis darált diót mielőtt betöltöm a fenti két ételbe, bár így szerintem inkább csak a hókifliben illene.

júl. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ:) Nem tudom, miért lett folyósabb, eddig még minden lekvár jól sikerült. Néhány napon belül fel is fogom használni, mert talán már nem is annyira jó a minősége. Eddig lekváros kenyérre kentem, de gondolkozom a grízes tésztán, meg esetleg tejbe rizsnek:)
júl. 14. 09:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!