Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valakinek van tippje hogy mit...

Valakinek van tippje hogy mit rontok el a paradicsomaszószos húsgombócba? Akárhányszor megpróbálkozok vele víz ízű lesz a gombóc

Figyelt kérdés
jún. 26. 20:51
1 2 3
 1/22 Noren1989 ***** válasza:
67%

Nos, nàlam a leve felesben csirke alaplé és felesben paradicsomlé.


A gombóc emellett penetrànsan fűszeres, még a gyúràs àllapotàban kicsit túltolom a fűszerezést. A lé kb bàrmit felszív belőle.

jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Vízben főzöd ki? Na úgy ne csináld!
jún. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én ritkán csinálok ilyet, de abban a léven készítem el a mártást, amiben a gombóc is fől. A gombóc egyébként félig megfőzött rizst, fűszereket kap. De igazából semmi extrát, mintha fasírt lenne kb. Próbálj meg több fűszert használni és ne úgy csináld, hogy előre megfőzöd és beledobod a paradicsomszószba a vízet meg kiöntöd amiben esetlegesen megfőzöd.
jún. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Igen vízben főzöm, nagymamám is mindig úgy csinálta és neki nem volt víz íze
jún. 26. 22:32
 5/22 anonim ***** válasza:
76%
Vagy csak a megszépítő messzeség vagy túlfűszerezte. A paradicsomlében kell megfőzni, mindjárt nem lesz vízíze.
jún. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ő fűszert se rakott bele csak megsózta
jún. 26. 23:07
 7/22 Krisipoke válasza:
93%
Akkor nem lehet, hogy kevés sót használsz? Próbáld meg kicsit többel.
jún. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
32%

Ahogy én készítem:


Darált marhahúst sóval, borssal, reszelt fokhagymával, zöldfűszerekkel, Worcestershire szósszal, tejbe áztatott panko zsemlemorzsával összegyúrom.


Diónyi gömböket gyúrok, és berakom a hűtőbe őket kicsit állni.



Felrakom a spagettit egyhe sós vízbe főni.


Oliva olajon serpenyőben barnára sütöm a golyókat. Szeretem ha van egy roppanósabb kéreg rajtuk, ez ad az ízhez is.


Ugyanezen az olajon megdinsztelem a hagymát, fokhagymát. Rá a paradicsom konzervet és 3 ek pürét. Erre rá friss zöldfűszereket, bazsalikom, oragánó, majoranna, stb ami van a kertben, és pici fehér bor. Ha akad otthon szárzeller, azt is lehet tenni, de ki kell halászni ha belement az íze.

Öntök rá a tészta vizéből is, mert az jót tesz neki, a keményítő miatt.


A hármat egymásra teszem, alulra tészta, rá szósz, arra golyók. Megszórom parmezánnal.



Ennyi.


Valszeg nem 100% autentikus, de én szeretem.

tegnapelőtt 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%
*akarom mondani egy kanál oliva olajon sütöm, nem kell sok 😆
tegnapelőtt 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
25%

9

Te már nagyon tudsz. Felejtened kellene.

tegnapelőtt 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!