Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki hogyan készíti a fasírtot?

Ki hogyan készíti a fasírtot?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok még sajna a főzésben,multkor az internetről kerestem receptet de nem lett igazán finom..:(
2010. okt. 18. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy kg darált hús, fél kg kenyér vagy zsömle beáztatva sós tejbe és kicsavarva, 1 tojás, kb 1 tk só, 2-4 gerezd fokhagyma, (1 fej apróra vágott vöröshagyma, 1 ek pirospaprika - ezeket ki lehet hagyni, ha nem igy szeretitek), 1 tk örölt bors. ezeket jól összegyúrni, fél órát pihentetni, kb tojásnyi gombócokat formálni és bö forró olajban kisütni.
2010. okt. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En is ugy készitem majdnem,ahogyan az elsõ leirta.Annyi különbséggel,hogy nem àztatott zsömlt teszek bele,hanem zsemlemorzsàt,én sokkal finomabbnak talàlom igy,mert nem lesz olyan nedves.Es piro paprikàt is teszek bele.
2010. okt. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is ugy mint az utolso,pirospaprikával,de zsemlét áztatok és ha nm ll össze,akkor tesek bele zsemlemorzsát.


(hus helyett karalábéval is szeretem,megfőz,lereszelni,és ugy)

2010. okt. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is így szoktam, de ehhez az adaghoz legalább 6 db tojást teszek.
2010. okt. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Fél kg darált húshoz 2 db áztatott zsemle, l tojás, 1 kis fej hagyma zsiron pirosra piritva, kihütve. 4-5 gerezd fokhagyma belereszelve, kis piros paprika.só,vegeta,bors. Összegyúrni, ha lágy pici zsemle morzsa. Tojásnyi gombócokat formálunk, majd kicsit ellapitunk, és zsemlemorzsába forgatjuk. Közepes hőmérsékletű bő olajon sütjük az egyik oldalát 10 percig, majd forditás után a másik oldalt is 10 percig.Kész.
2010. okt. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Igen fél kg hús, 2 zsemle áztatva, 1 egész tojás 4-5 gerezd fokhagyma, vegeta, bors, pirospaprika és én olyan diónyi golyókat készítek, mert gyorsabban sülnek és így nem ég meg a pirospaprika. Az unokáim imádják.
2010. okt. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ehhez 6 tojást teszel, akkor betonkemény lesz az egész!
2010. okt. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!