Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Manapság milyen zsiradék a...

Manapság milyen zsiradék a legjobb sütésre, főzésre? Egészségileg is meg gazdaságosság szempontból is?

Figyelt kérdés
Ha csak a sült krumplit nézem nagyanyám még zsírba sütötte és ropogósabb, ízesebb is volt! Mi már olajban de az nem olyan szerintem!

2023. okt. 1. 12:51
A kérdező szavazást indított:
Állati zsiradék
Napraforgó olaj
19 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Bár a tankönyvekben azt tanítják hogy az olaj egészségesebb, a tapasztalat az hogy nem. Sokkal finomabb a zsír, kevésbé émelyítő és nem szívja úgy be magába a krumpli, vagy panír, főleg ha leitatod egy szalvétán.
2023. okt. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Kis memnyiségben mindegy. Az állatiban telitett zsirok vannak amik elég egészségtelenek de kis mennyiségben nem az számít.
2023. okt. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%

Van aki úgy csinálja hogy beletölt a serpenyőbe egy üveg étolajat, és úgy rántja ki a húst. Akiknél voltam vendégségben belerakták a serpenyőbe a húst és kb nem láttam belőle semmit úgy habzott az egész, le sem itatták. Gondolhatja az ember mennyire finom volt az egész.

Egy exbarátnőm meg bundás kenyeret sütött, de az egész kenyér tocsogott az olajban. Nem itatta le egyik sem. Ha le is itatod akkro is érezhető az étolaj, zsírral meg nem.

2023. okt. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3# Ha habzott az már agyon használt olaj volt nem? Gondolom azért habzott, azért írtad te is nem?
2023. okt. 1. 16:17
 5/5 anonim ***** válasza:

A kettő közül bizonyos dolgokhoz étolaj, de én például sütéshez kókuszzsírt használok. A kókuszzsír megőrzi az étel igazi ízét és utána nincs tocsogó olaj, illetve rostdús diétámhoz jó partner volt. Étolajat rántáshoz használok. Az állati zsír alapból nem igazán egészséges.


34/F

2023. okt. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!