Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az igaz hogy olcsóbb házi...

Az igaz hogy olcsóbb házi kenyeret csinálni, mint boltban venni?

Figyelt kérdés
Sokkal, EZERSZER finomabb, és olyanná csinálod amilyenre akarod.
2023. aug. 30. 20:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
53%

10-es!

Így van, én is ezt írtam, hogy nem egyértelmű. Talán kicsit hülyén hangzik, de igazad van, olcsóbb, de nem biztos, hogy megéri.

Ja és még valami.

Egy drága jó minőségű kenyérnél nem EZERSZER finomabb, mert azok azért finomak, de kb olyan, vagy egy kicsit jobb, ha a saját ízlésedre kikísérletezed. Egy olcsó sz*rnál sokkal finomabb, viszont annál meg nem olcsóbb.

2023. aug. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Valóban olcsóbb, de SOHA nem ettem még csak tűrhető házi kenyeret sem senkinél!!

Én 2x próbáltam sütni, beton keméby lett

2023. aug. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
29%

A házi kenyeremnél egyetlen egyszer ettem jobb bolti kenyeret. Igazából 3 éve max 5ször ettem bolti pékárut. Rosszak, fel vannak fújva. Szeribntem a kovászos kenyérnek nincsen párja. A savanykás íz, a tömör de rugalmas és buborékos belső, úgy jó ahogy van.

Engem senki nem győz meg hogy a bolti kenyér jobb.

Az meg totál igaz hogy sok idő, én havi 1x sutok sokat és lefagyasztom így mindig olyan mintha friss lenne. Kb negyedik próbálkozásra már szuper kenyerem lett

4 voltam

2023. aug. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
51%

"Engem senki nem győz meg hogy a bolti kenyér jobb."

Bocsi, de senki nem akart meggyőzni arról, hogy a bolti jobb. Azt mondjuk itt mindannyian, hogy akinek van kedve kísérletezni a receptekkel, és kifejlesztette a tutti receptjét, annak nyilván az otthoni sokkal jobb. És ezt el is hisszük. De ha a költségekbe valóban mindent beleveszünk, akkor nem sokkal olcsóbb! És a kérdés végül is erre irányult...

2023. aug. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat:)


Kb pár hónapota veszel extra hozzáadni valókat (csakis külön a kenyér készítéshez) mint pl.: magokat, olívaolajat, fűszereket, stb.

Jó befektetés az egészségesre, és pénzügyileg is, mivel az ilyen kenyerek sokkal méreg drágábbak és kevesebb mint egy egész hét alatt elfogynak. Én is házi kenyér párti vagyok :)


Emlékszem mikor nem bírtam leállni az evéssel mikor anyukám csinált egy isteni fokhagymás kenyeret:D

Semmilyen bolti se tudna legyőzni azt

2023. szept. 1. 12:40
 16/20 A kérdező kommentje:
Egészségre*
2023. szept. 1. 12:41
 17/20 anonim ***** válasza:
Számold hozzá 2-3 órányi munkabéredet is, mert összesen kb. ennyi időt fogsz dolgozni vele, ha a pihentetést nem számoljuk. Plusz a sütő sem ingyen megy. Máris nem olcsóbb, akkor jelentősebb drágább is. De tény, hogy finomabb is.
2023. szept. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

17-es!

Erről már volt szó itt, ha akkor süt kenyeret amikor egyébként is otthon van, akkor nem kell munkaidőt számolni, mert ilyen alapon takarítani, egyéb háztartási munkákat végezni, boltba menni, bármit sütni, főzni sem éri meg. A sütő meg előmelegítéssel együtt kb 1órát megy, az kb 80Ft.

2023. szept. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Miért ne kéne hozzászámolni? Addig nem tud mást csinálni. Én hétvégén inkább pihenni akarok, amit a kenyérsütés elvesz. Csak hogy egy példát mondjak.
2023. szept. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nyilván aki úgy akarja kiszámolni, az számítsa bele a munkaidejét is. De akkor minden házimunkát érdemes átgondolni.

Pont ezért nem egyértelmű, hogy olcsóbb-e az otthon sütött kenyér. Ha nem konkrétan a munkaidődből veszed el az időt, akkor nem kell beleszámolni, a pihenéssel nem keresel pénzt, ezért úgy is felfoghatod, hogy a kenyérsütéssel kerestél annyit, amennyivel olcsóbbra jött ki, mint a bolti. Az más kérdés, hogy neked többet ér a pihenés, de ezt mindenki döntse el maga.

Egyébként a kenyérsütés nem olyan, hogy nekiállsz és dolgozol vele több órát, aztán elkészül, hanem az egyéb otthoni tevékenységek közben az egyes munkafolyamatok beleférnek pár percbe, nagyon sok idő a pihentetéssel megy el (rendes kovászos kenyérről van szó)

2023. szept. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!