Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az igaz hogy olcsóbb házi...

Az igaz hogy olcsóbb házi kenyeret csinálni, mint boltban venni?

Figyelt kérdés
Sokkal, EZERSZER finomabb, és olyanná csinálod amilyenre akarod.
2023. aug. 30. 20:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%
Igen, és laktatóbb is. Nekem sokáig tartott kitapasztalni, hogy hogyan legyen puha is, nem csak finom. Kovásszal még nem sikerült ezt elérni, csak élesztővel, de így is nagyon jó :) Próbálkozz szerintem nyugodtan, sikerülni fog!
2023. aug. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
1 kg kenyérhez,Bl 80-as lisz kb 350 Ft, teljes kiőrlésű rozsliszt a kovászhoz kb 100 Ft, sütés, előmelegítéssel kb 1 óra, 40 Ft, só, víz 10 Ft. 500Ft 1 kg, ha az idődet nem számítod bele. Az ilyen kenyér kilója 1000Ft felett van boltban.
2023. aug. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%
Hogy merült fel, hogy nem?
2023. aug. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Nam egészen igaz, mert az alapanyagok árához viszonyítják a kész kenyeret, de bele kellene még venni az energiaköltségeket - a dagasztás (géppel), a sütés energiafelhasználása nem kevés - , illetve az eltöltött munkaidö után járó bért is.

Ezért verik át magukat az emberek, mert a fele költséget nem számítják-

2023. aug. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
11%
Igen. En 100% teljea kiorlesut sutok. 469 itt a kiloja a tk lisztnek. Kovasszal csinalom, nem elesztovel az kb 10 deka liszt. Mellé 90 deka liszt es a viz. Kisulve 1.5 kilos kenyer lesz. Kiloja kb 340 ft
2023. aug. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

Négyessel értek egyet. Anyagárat tekintve biztosan olcsóbb, talán még talán energia költséget számítva is, hiszen otthon rezsicsöki van, az iparban még nem. De ha már beleveszem hogy mennyit kell szívni vele, mennyit kell gyakorolni mire ehető lesz, azért más a kép. Nem is beszélve arról, hogy mi kevés pékárut fogyasztunk, a háromnegyede a kukában landolna.


Szóval nominálisan igen, olcsóbb, mindent egybe vetve viszont nekem ráfizetés lenne.

2023. aug. 31. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
14%

A munkaidőt nem feltétlenül kell beleszámolni, csak akkor, ha a kenyérsütés miatt kevesebbet dolgozol. Az otthon sütők általában szabadidejükben sütnek, tehát más szabadidős tevékenységből vesznek el időt, bevétel kiesés nem származik belőle. A kenyér elkészítése viszonylag hosszú folyamat, de az effektív része nem olyan sok.

És 6-os!

Mi is itthon sütjük, egyszerre kettő kb 1 kilósat. Három felet lefagyasztunk és négyünknek egy hétig elég a két kenyér, ami így mindig friss.

2023. aug. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
63%

Mi nem eszünk fagyasztott pékárut, mert a számból kifordul, és ezzel így van a család nagyobbik része. A férjem is, akit anyóom húsz évig trenírozott a fagyós kenyérgez. Vagy friss, vagy semmilyen.


Nyilván ha valakinek ez a hobbija, akkor süssön, én is szeretek sütni alkalmanként, de rendszeresen már teher lenne és nagyjából 645 egyéb, számomra kedvesebb tevékenység van, amit inkább csinálok a dagasztás, keverés és egyebek helyett. Szóval igenis számolok "munkadíjat".

2023. aug. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%

8-as!

Nem tudom hol vesztek pékárut, de a pékségekben, Aldiban, Lidlben, sok más boltban is elősütött fagyasztott anyagból sütik át frissre a termékeket.

Az meg más kérdés, hogy valaki nem szeret, nem akar sütni. Ilyen értelemben bármilyen főzés, takarítás, mosás, stb sem éri meg. Pont amiatt amit írsz, nem egyértelmű, hogy olcsóbb, vagy nem olcsóbb. Korábban írtam, hogy kb 500 Ft egy jó minőségű kenyér anyag és rezsiköltsége, a ráfordított időt meg nehéz megmondani, mert a kovásszal rendszeresen foglalkozni kell, de csak 1-2 perc, a tésztát bekeverni, dagasztani, vagy betenni a dagasztóba, hajtogatni, megformázni, betenni a sütőbe, mindegyik csak néhány perc, de mégis ott kell lenni, foglalkozni vele. Vagy pl a mosogatás. Ha a többi mosogatnivalóval a kenyérsütéshez szükséges eszközöket is beteszed a mosogatógépbe, akkor jelentéktelen idő, ha külön mosogatod, akkor az is elvesz néhány percet.

2023. aug. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%

Tisztában vagyok vele, bár az elosutott, gyorsfagyasztott és a készre sütött, majd otthoni fagyoban fagyasztott között sok különbség van, de összességében egyik sem közelíti meg a frisset.


Én csak egy szempontot írtam le. Én sem tagadom hogy nominálisan olcsóbb, mert hogy a fenébe ne lenne otthon olcsóbb, ha nem vállalkozást fenntartani, hasznot szerezni, stb. Csak ettől még nem biztos hogy megéri.

2023. aug. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!