Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egész tortát le lehet fagyaszt...

Egész tortát le lehet fagyasztani? Milyen lesz kiengedve?

Figyelt kérdés

Megyünk nyaralni, és aznap amikor jövünk haza, a páromnak pont születésnapja van. Mivel 10 órát utazunk aznap, nem fogok akkor sütni.


Elkészíthetem, és lefagyaszthatom? megkérném anyumat, hogy előző nap vegye ki, hogy ki tudjon olvadni. Meglepi lenne természetesen.


2023. júl. 20. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem mindet lehet lefagyaszatani. Nem lenne egyszerűbb rendelni arra q napra? Vagy az azt követő hétvégén sutni?
2023. júl. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen torta.

A klasszikus krémesek általában jól viselik a fagyasztást, annyi a trükk, hogy jól körbe kell kenni krémmel, mert a piskóta ki tud száradni. Illetve alaposan be kell csomagolni. Kiolvasztani pedig lassan kell hűtőszekrényben.

De tényleg fajta- és receptfüggő, hogy mennyire viseli jól.

2023. júl. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Lehet rendelni lehetne a legjobb, de sokéves hagyomány, hogy én sütöm meg neki :(

2023. júl. 20. 18:42
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
#3 Én a helyedben most rendelnék kivételesen és anyukát megkérném, hogy hozza el a cukrászdából.Persze, csak ha biztosra akarsz menni.Valamennyi minőségi romlás(állagban) szinte az összes tortánál jelentkezne.
2023. júl. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
És mi lenne ha nem rendelnétek egy egész tortát, hanem pl. beszaladnátok a cukrászdába pár szelet sütit venni aznap, azt megennétek és másnap sütnél? Így azért még is csak lenne valami desszert aznapra, de mégis utána csinálnál te is tortát Persze rendelhettek egy egész tortát is, de ha akarjátok, akkor aznapra vehetsz valami kis apróságot készen, és másnap (vagy 1-2 nappal utána) sütnél, így úgy ahogy, de a hagyomány is fennmarad.
2023. júl. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
Én inkább rendelt tortával bontanám meg a hagyományt, mint hogy fagyasztottal köszöntsem. Még ha olyat is sütök amit nem visel meg a fagyasztás. Számomra ami már fagyasztott, az pszichésen olyan mintha maradék lenne.
2023. júl. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A torta elég jól viseli a fagyasztást szerintem jó megoldás lenne.Mégha kapom is ezért a mínuszt.
2023. júl. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Most beszéltem a helyi cukrászdával ahova járunk, ők mindent fagyasztanak, semmit nem helyben sütnek. :) Minden kirakott tortaszelet fagyasztott volt még előtte pár órával, és semmit nem érzek rajta. Azt hiszem megpróbáljuk, ha szar, majd nevetünk egy jót.
2023. júl. 21. 09:22
 9/10 anonim válasza:
71%

Le lehet, én már többször csináltam, ugyanis legtöbbször ketten vagyunk az asszonnyal, így két főre nehéz tortát készíteni.

Ha díszek is vannak rajt, akkor pár órára berakod a fagyasztóba, utána becsomagolod, hogy ne száradjon ki. Ha hazaértek, berakod a hűtőbe, és szépen kiolvad. Egyébként fagyasztás után finomabb, jobb ízű.

Ahogy a cukrászdában is mondták, fagyasztják a sütiket.

Így tanultam én is.

2023. júl. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

9!


Nem minden tortát lehet lefagyasztani

2023. júl. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!