Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » ? Ételek vegyítése

? Ételek vegyítése

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Vannak ételeim, amik nem fogynak. (Nem kell érteni az élethelyzetemet (nem ezt taglalni tettem fel a kérdést!), hanem tényként fogadjátok el, hogy nem jutok hozzá minden alapanyaghoz, emiatt nem használom a meglévőket.)

Amik nem fogynak: bab, lencse, zab (vagy más gabona) pehely, sárgaborsó, zöldborsó.

Ilyen ételt szoktam készíteni: barna rizs + bulgur + köles + quinoa. Ezeket olajon pirítom, felöntöm vízzel és sózom, borsozom. Ennyi.


A kérdés az, hogyha egy keveset (mondjuk 10-20%-a lenne azokból vegyesen, amik nem fogynak) hozzátennék, akkor ehetetlenné tenném az ételt az így megváltozott íze miatt? A zöldborsót úgy gondolom hogy elbírná, de a többit.....


Megkérek mindenkit, hogy a feltett kérdésre válaszoljon és ne tanácsokat adjon vaktába! Köszöntem!



2023. jún. 18. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Bár ilyen rizsparéjt nem ettem még...De szerintem a babot és a zabkását is elbírná még az elegy.
2023. jún. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

A babosrizs jó kombó. Pl dél-amerikában elég népszerű.

Szerintem a többi hüvelyessel is simán jó a rizs.

A zabpelyhet nem tenném rizsbe, viszont csinálnék belőle bab, vagy lencsefasírtot.

2023. jún. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
lencse curry én curry fűszerrel bármiből csinálok ilyen laza curryt
2023. jún. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Hogy tud valaki ennyire ostoba kérdést feltenni...?
2023. jún. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Hát de azokból csinálj külön pl paradicsomos bab vagy lencse főzelék
2023. jún. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Készülni kell rá. A babot, a lencsét vagy a sárgaborsót előző nap langyos, háromszoros mennyiségű vízbe be kell áztatni. (1 pohár lencse 3 pohár langyos víz). Másnap forrásig kell melegíteni, és forralni vagy 5-10 percet, aztán a főzőlevében hagyni kühűlni. A levét el kell önteni. Amikor a rizset megpirítottad és felöntöd vízzel, akkor kell belekeverni a beáztatott hüvelyest. A rizs negyedénél is kevesebb legyen a hozzáadott hüvelyes. Ha nem áztatod be és nem főzöd elő a sárgaborsót vagy a lencsét, akkor nem fog megfőni és megpuhulni, mire a rizs vagy a bulgur elkészül.
2023. jún. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Egyik nap készítettem egy adagot, amibe zöldborsót, babot és vörös lencsét is tettem. Ezek összesen 15-20%-a lehetett a keveréknek. Éreztem, hogy egy kicsit más az íze, de jelentősen nem befolyásolta, nem lett rossz ízű.


1-es! Úgy emlékszem, hogy amikor először ettem quinoát, kedvencemmé vált. Tehát javasolni tudom, hogy próbáld ki. Aztán meg ki tudja, lehet hogy ízlés kérdése.

Legközelebb zabpelyhet is teszek bele.


2-es! "A zabpelyhet nem tenném rizsbe, viszont csinálnék belőle bab, vagy lencsefasírtot." - "nem jutok hozzá minden alapanyaghoz". Egy keveset azért megpróbálok beletenni, de nagy mennyiséggel nem fogok próbálkozni.


3-as! De jó is a curry! Csak az a baj, hogy: "nem jutok hozzá minden alapanyaghoz"


5-ös! "nem jutok hozzá minden alapanyaghoz"


6-os! Köszönöm! Keveset (1-2 órát) áztattam a babot, a lencsét és a zöldborsót. A zöldborsó kemény maradt. Nagyon ritkán készítettem szárított zöldborsóból akármit is. Ezentúl jobban elő fogok készülni.

2023. jún. 21. 17:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Mit jelent, hogy nem jutsz hozzá minden alapanyaghoz?

A zabos fasírthoz kell zabpehely, tojás, meg valamilyen zöldség, vagy hüvelyes, és ízlés szerint fűszerek. Mihez nem jutsz hozzá ezekből?

2023. jún. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az okát, hogy miért nem jutok hozzá és mikhez nem, nem kívánom közölni. Nekem nagyon nem szokványos az életem. És mivel több nem szokványos tényező van az életemben és a laikusok még egy tényezőre is felettébb szkeptikusak, ezért nem is közlöm. Mert jól ismerem a reakciókat, jól ismerem az információ hiányt és a gondolkozás hiányt sokkal inkább! Kemény szavaknak tűnnek ezek, tudom. A kérdést nem az élethelyzetem megvitatása végett tettem fel. És nem érdekel az "én megértő és gondolkodó ember vagyok" válasz. Ha pedig valóban gondolodók azok, akik állítják, akkor próbálják kitalálni, utána járni, de nem igen fog menni, mert mint írtam "nagyon nem szokványos az életem". Az olyanok értelem-hiányosoknak, pedig, mint a 4-es és az őt felpontozóinak pedig garantált, hogy nem fog menni.

Nem ételérzékenység az ok. És nem szándékozok bármit is írni, ami segíthet kitalálni. Attól, hogy magas értékelései vannak többeknek, akik válaszoltak, nem azt jelenti, hogy mindent tudnak az emberről és minden élethelyzetetet ismernek.


A válaszokat pedig köszönöm még egyszer!

2023. jún. 23. 07:20
 10/10 anonim ***** válasza:
68%
LoL, ez debil
2023. jún. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!