Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért olyan nehéz hagymát vágni?

Miért olyan nehéz hagymát vágni?

Figyelt kérdés
Akármikor hagymát vágok egyszerűen szétcsúszik az egész hagyma, ahogy vágom, hullik darabokra. Arról nem beszélve, hogy már egy darab megpucolása után is csíp a szemem meg levegőt is alig kapok, legalább vágni, főleg apróra vágni ne lenne lehetetlen.
2023. jún. 17. 15:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz be egy jó kést, és vegyél fel szemüveget
2023. jún. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1# Jó késem van.

Nemcsak én vágok vele hagymát, a családban mások is, ők nem küzdenek ilyen problémával.

Szóval a technikája érdekelne, hogy hogyan lehetne úgy szelni, hogy ne essen szét a hagyma.


Mutatták nekem, de valahogy nem értettem teljesen, legalábbis leutánozni nem tudom.

2023. jún. 17. 15:37
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem jó a technikád és/vagy nem éles a kés.

Nekem az jött be, hogy hosszában kettévágom, az egyik felét lefektetem a deszkára és szintén hosszanti irányban 2-3 mm-enként felvágom úgy, hogy közben összetartom a hüvelyk- és a mutatóujjammal. Utána keresztben is felvágom 2-3 mm-esre. Én éles és nem recés kis kést használok, de van, akinek a hatalmas kés jön be.

2023. jún. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerezz be egy konyhai aprítót. Ledarálhatsz vele egy csomót, és adagonként lefagyaszthatod. Sajnos a szeletelést nem lehet kiküszöbölni ezzel, de a kockázást meg a reszelést igen. A káposztát is ledarálhatod vele reszelés helyett.
2023. jún. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
#2 akkor nem tudom. Én úgy szoktam, hogy félbevágom, és utána a lapos részével lefelé elkezdem szeletelni, két oldalról nyomva össze
2023. jún. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg szerezz be egy ilyen izét, hátha hasznos.


[link]

2023. jún. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert életlen a kés és fölé hajolsz.
2023. jún. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha éles késsel vágod, akkor nem kellene szétcsúsznia.
2023. jún. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne nyomd rá a kést, attól csúszkál. Vágd lassabban, akkor nem fröcsög (annyira).
2023. jún. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Lehet tényleg életlen.
2023. jún. 17. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!