Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért ne lehetne egy, vagy...

Miért ne lehetne egy, vagy két főre főzni?

Figyelt kérdés
Anyósom folyton tukmálja ránk a kaját, merthogy csak ketten vannak, de nem tud két főre főzni. Nem értem ezt, mert mi is ketten vagyunk, és én tudok. Kisebb mennyiséget kell készíteni, az is ugyanúgy megfő.
2023. ápr. 8. 15:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem fogadnám el, és igen, én pl egyfőre főzök, mert csak én vagyok búzaérzékeny kettőnk közül.
2023. ápr. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Sok olyan alapanyag van, ami csak nagyobb kiszerelésben kapható. Ha ehhez társul mondjuk egy túl pici fagyasztó az adott háztartásban, akkor már meg is magyaráztuk. Legalábbis azt, hogy időnként hogyan és miért fordul elő ilyesmi. Mert például rántott csirkecombból tényleg nem muszáj egyszerre húszat kisütni :)
2023. ápr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Egyértelmű, hogy lehet, csak nem figyel oda. Nem akar, így szokta meg.
2023. ápr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Vannak kaják, amiket tényleg nem lehet kis adagokban főzni. Pl. húsleves nálunk klasszikusan ilyen.
2023. ápr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ez inkább csak afféle szólás-mondás biztos, hogy ő is tudna 1-2 főre főzni csak vannak ételek amit nem érdemes porcióra készíteni. Én pl még sohasem készítettem 3 db palacsintát az ebéd mellé, v ép 1 db lángost, nyilván nem azért mert nem lehet. Szeretem én is a fagyasztóba kiporciózott kajákat, néha olyan jó amikor csak ki kell olvasztani és kész az ebéd.:D
2023. ápr. 9. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Már hogyne lehetne húslevest is főzni 3-4 adagra, én simán szoktam. Amúgy a titok a pici edények. Olyan ez, mint a női táska, minél nagyobb, annál több cuccot rakunk bele, de érdekes módon elfér minden szükséges egy parányiban is. Vagy a bevásárlókocsi is pont ebből a marketing célból terjedt el, ezért is utálom a Lidl-t, mert ott nincs kosár.

Szóval de lehet, akár 1 adagot is képes vagyok főzni bármiből. Nyilván egyben sült húsok, csülök, fejes, nagyméretű zöldségeknél nehezebb, ugyanakkor nem lehetetlen! Pl. még az ősszel valami fantasztikusan gyönyörű kelkáposztát nem voltam képes otthagyni a piacon. Negyedeltem, mert volt vagy 2 kiló. 1 negyedből lesz egy 4 fős kaja. Kapásból 4, tök másféle étel készíthető, folpackban, hűtőben eláll kb. egy hétig. Frakfurti leves, ecetes káposztasaláta, rakott kelkáposzta, kelkáposztafőzelék.

2023. ápr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te nagy mágus vagy, én nem kezdek el hat órát gázt égetni három adag húsleveshez, akkor egyszerűbb két háztartásra két napra...
2023. ápr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Legtöbbször nem arról van szó, hogy nem lehet, hanem inkább nem éri meg. Pl. égetni órákon át a gázt egy kevés húsleves miatt, vagy felbontani valami nagy kiszerelésű alapanyagot, ami utána nem fogy el, vagy éppen emiatt megvenni a kisebb kiszerelést drágábban.
2023. ápr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%

"Pl. égetni órákon át a gázt egy kevés húsleves miatt"

A kevesebbhez kevesebb gáz kell.

2023. ápr. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"A kevesebbhez kevesebb gáz kell."

Ja, csak nem arányosan.

2023. ápr. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!