Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan jobb a vadás sütve...

Hogyan jobb a vadás sütve vagy főzve?

Figyelt kérdés
Hallottam ilyen és olyan receptet és állítólag sütve finomabb hogy karamellizálódik jobban a zöldség összesül, a húsba is lesz egy sült réteg és társai..
2023. febr. 16. 17:07
A kérdező szavazást indított:
Sütve
Főzve
Teljesen mindegy
16 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

15.000 év alatt mindegyik technológiát képes volt az emberiség a "csúcsra járatni" .

Milyen vad? (és mi az a vadás)

Milyen nemű? Hány éves? Melyik húsrész? Mi a terv az étellel? Mi a cél?

Minden vadnak, kortól, nemtől, húsrésztől függően, megvan, mire a legalkalmasabb , és hogyan a legjobb felhasználni.

Ritkán van olyan, hogy teljesen mindegy. De ahhoz, hogy meg lehessen határozni, mire jó, mire nem, és hogy a legjobb, sokkal több konkrétum kell. Több tucat verzió létezik, ami a maga nemében mind jó. Más körülmények közt és adottságokkal, meg mind rossz lesz.

Ilyen kérdésre nem lehet érdemi választ adni.

2023. febr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Én tudom, hogy sütve eszméletlenül finom, mert már készítettem így el.

Mégis általában főzni szoktam, mert akkor van egy finom levesünk is (grízgaluskával) és gyorsabb, egyszerűbb, több a szósz is. Ráadásul még finom is szokott lenni.

2023. febr. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Sütve sokkal finomabb benne a hús, de aki gyorsabban és egyszerűbben szereti, az főzi. Igaz, akkor főtt húsa van, nem sült, de az is finom tud lenni.
2023. febr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

1-es vagyok, egy szösszenettel még kiegészíteném, amennyiben ez a "vadás" vadast jelent.

Alap esetben ez egy párolt hús, úgyhogy amennyiben valóban vadasról szól a kérdés, külön gratuláció azért, amiért a válasz lehetőségek között még véletlenül sincs "párolva" opció. :D)))))

2023. febr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Még nem ettem vadászt.
2023. febr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Amennyiben vadasról van szó (marhahúsból), azt megboldogult nagymamám levesként főzte és az abban főtt zöldségekből készítette a mártást. Utolérhetetlen volt!
2023. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gungasam ***** válasza:
56%
Hát énszerintem úgy a jó ha szaftos és nem szárad ki! Ezt úgy lehet elérni ha előbb megsütik a vadast, de nem teljesen és azután főzik. Esetleg ha nagyon jó zaftos a hús fordítva is meg lehet próbálni, félig puhára főzni azután kisütni a sok zöldséggel.
2023. ápr. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!