Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ez a videó azért el van...

Ez a videó azért el van túlozva kicsit, nem?

Figyelt kérdés

ebben vidéki főz https://www.youtube.com/watch?v=QVrIWWSSGMc

most ha elvonatkoztatunk a háborús helyzettől, az ukrán vidék sem ilyen, ma már mindenhol van egy alap gáztűzhely legalább és nyilván nem kemencében sütnek-főznek még az utolsó Istenhátamögötti falukban is, rosszul gondolom?


2023. jan. 16. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon a kemence már inkább luxus kellék, de akinek van, az azért használja, mert a kemence olyan pluszt ad az ételnek amit egy gát, vagy elektoromos tűzhely nem tud adni.

Tehát a kemencében sütés-főzés mostanság ismét felkapott lett, a YouTube-ra felkerült videók egy része pedig erre épít is.

Nagyon sok videó van fönt ami a klasszikus vidéki életet mutatja be, igazából nem is lényeges, hogy ott valójában is úgy zajlanak a napok, vagy csak a videó kedvéért "romantikáznak"

Ez a csatorna is kb erre épít, de van több hasonló pl tessék egy azeri "bemutató"

https://www.youtube.com/@country_life_vlog/videos

2023. jan. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
tudom hogy több vidéki főzős témájú csatorna is erre építkezik, csak nem tudom mennyire életszagú az egész
2023. jan. 16. 21:50
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Az első szépen megválaszolta. Kár ragozni.
2023. jan. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

Mivel nem ismerjük, nincs pontos információ arról, hogy milyen az élete a videóforgatáson kívül, de engem speciel nem is érdekel az a része.

Ott vannak az azeriek videói, én azokból elég sokat megnéztem, mert hangulatosnak találtam, de kétlem, hogy ott is a napi valóságot mutatják meg. Persze, az egy másik véglet lehet, mert bár klasszikus, egyszerű eszközökkel, de olyan mennyiségben készülnek az ételek, ami kb egy lakodalomba elég lenne.

Azt sem lehet kijelenteni, hogy az ukrán videó egyértelműen életszerűtlen, Magyarországon is lehet még találni olyan háztartásokat, ahol 150 éves régi házban ott van a kemence, és azt használják is.

Nem ez a jellemző, csak, ami néhány évtizede még egyértelműen a szegénység jele volt, mára nosztalgikussá vált. A '70-es években nagy örömmel bontották le a falvakban a még álló udvari kemencéket, mostanság meg százezreket fizetnek az építéséért.

A YouTube videóinak jelentős része meg van komponálva, szerkesztve, tudni kell azt eladni.

2023. jan. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ma Magyarországon is van olyan település ahol két tégla között tüzet raknak, és azon főznek.

Nade ott nincs felszerelés youtube videót gyártani se.

2023. jan. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!