Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 12+5 főre milyen olcsó de...

12+5 főre milyen olcsó de mutatós ételeket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nemsokára lesz a 30. Szülinapom, sajnos nem állunk túl jól anyagilag, nem tudok sültes tálakat rendelni, így valami olcsó, de nem is egy krumplis tészta féle ételekre gondoltam. Első körben hidegtálra, sajttekercs ilyesmi, de hátha van valami jobb ötletetek. 12 felnőtt + 5 gyerek lesz.
2023. jan. 2. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Nehéz most ötletelni, mert mindenki el van telve kajával. (Majonézes cuccokkal különösen.)


Nem tudom milyen körülmények között laktok, ha családi ház, akkor lehet csinálni egy bográcsgulyásos-forralt boros bulit. Gyakorlatilag 2-2,5 kg húsból megúszod. Ha babgulyást csinálsz, fele hús is elég.


Vagy lehet készíteni 1,5 kg húsból fasírtot, krumplival, savanyúval. Ennyiből nekem 36 db fasírt jön ki, normál nagyságú. Utána a süti és kész!

2023. jan. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, a fasírt jó ötlet 😊
2023. jan. 2. 11:36
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem se erőltesd a sülteket és a hidegtálat. Olcsóbban kijönnél egy pörkölt-nokedli kombóból, vagy valami tartalmas leves és édes második fogásból. A pöri mellé csinálhatsz különféle salátákat, uborka, káposzta pl.

De ha nagyon a hidegtálra gondolsz, akkor a gastrohobbi oldalán van pár olcsó recept érdemes megnézni.

2023. jan. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazából délután 3-kor kezdődik a "buli", ebéd után gondolom senki nem fog óriási adagot enni, ezért csak valami harapnivalóra gondoltam, sokáig sem fog tartani, nekem 2 kicsi gyerek van, nem lesznek sokáig 😁
2023. jan. 2. 11:56
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Ha ebéd utáni buli, akkor ne is komplett kajában gondolkozz, hanem "falatkákban"!

Vegyél (csinálj?) leveles tésztát, tegyél bele valamilyen fűszeres húst, fűszeres gombát, virslit, vagy sajtot és frissen sülve tökéletes!

Ha nagyon turbózni akarod, akkor lehet apróbb fasírtgolyó is, felszeletelt bagettel, csemege uborkával.

Süti, ital, üdítő és annyi!

2023. jan. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem ebéd, csak valami falatka kell, akkor én pogácsát sütnék vagy sajtos rudat. Édesnek kókuszgolyó.
2023. jan. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Amivel én mindig sikert aratok, az egy szükség szülte, elsőre baromi furcsának ható cucc, amire egyébként mindenki rárepül. Fogsz leveles tésztát, raksz rá bacont, úgy szépen ráterítve, hogy mindenhol beterítse. Aztán a tetejére megint leveles tészta, felszabdalod négyzetrácsosra, olyan pogácsa méretűre, aztán a tetejére tojás, sajt. Meg persze megsütöd.

Egy ideig ezt vittem családi összejövetelekre, aztán kicsit gáznak éreztem, hogy én ilyen low effort harapnivalóval megúszom, a sógornőm meg zserbó stílusú süteményeket gyárt. Úgyhogy egyszer vittem mást, de mindenki szomorú volt, hogy nincs "szalonnás süti", azóta események előtt mindenki ír, hogy ilyet vigyek.

Mondjuk vegetáriánus nincs a családban.

2023. jan. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a recept jutott eszembe:


[link]


Készíthetsz 2 db-ot, a másik lehet húsos-gombás-paradicsomos töltelékkel.

2023. jan. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk akkor tényleg nem annyira nyerő a pörkölt, de az a leveles ötlet sztem is jó.
2023. jan. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, végül úgy döntöttünk pizzát rendelünk 😂 legalább dolgom sincs vele, és mindneki szereti, és talán ez a legolcsóbb.
2023. jan. 2. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!