Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik halászlé jobb?

Melyik halászlé jobb?

Figyelt kérdés

Tudom , hogy ez ízléstől függ, de aki mindkettőt kipróbálta, azoktól kérdezem, hogy melyik jobb? A normális (tészta nélküli), vagy a bajai halászlé finomabb/jobb?


Válaszotokat előre is köszönöm!



2022. dec. 24. 22:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

1. A bajai meg nem bajai halászlé között NEM a tészta a különbség.

2. Ízlés kérdése, kinek mit tetszik jobban.

3. Olyan, hogy "normális" halászlé, nincs!

2022. dec. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jól van na
2022. dec. 24. 22:35
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk szegedi van.
2022. dec. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Én Szeged meg Baja közt lakom kb. félúton... nálunk mindenki úgy csinálja a halászlét, hogy passzírozott alaplé, de még pluszba tésztát is tesznek bele...

Én ezt nem eszem meg, és a RENDES bajait eszem csak meg, vagyis ami nem passzírozott alaplével készül, de azt sem szeretem különösebben, évente 1 tányérral bőven elég belőle.

2022. dec. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
A bajai.
2022. dec. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Szegedi. Tésztával.
2022. dec. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Mi mindig szegedit készítettünk, én is ennek az elkészítését tanultam meg a szüleimtől (anyukám és apukám is így főzték, meg az ő nagyszüleik is), szóval nekem az a "rendes". A bajait sosem kóstoltam még, és nem is igazán vonz.
2022. dec. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk általában szegedi készül, de én minden fajta levesből - így a halászléből is - a hígabbat szeretem, úgyhogy a BAJAI jobban bejön. Tészta nélkül. De azzal is megeszem.


Kár hogy ez a kevésbé elterjedt nálunk.

2022. dec. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Nekem a szegedi az igazi, mert szegedi vagyok, jobban is izlik.
2022. dec. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Évekig passzíroztuk a halászlét. Majd vendégségben ettünk igazán ízletes halászlét és kiderült, hogy azt nem passzírozták. Azóta mi is úgy készítjük és nagy kedvenc. Sokkal könnyebb az elkészítése és nagyon finom, tészta nélküli.
2022. dec. 25. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!