Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet főzni finomat olaj nélkül?

Lehet főzni finomat olaj nélkül?

Figyelt kérdés

2022. nov. 5. 15:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
97%

9: hát ezt valami nagyon áltudományos helyen olvashattad.....


Csodálom, hogy himihumi hülyeségeknek egyből bedőlsz....


Fogyni nem attól fogsz, hogy ehetetlen/íztelen sz.rokat próbálsz magadba tömni, hogy elfedd az éhségérzetet. az ilyen "fogyókúrákat" kb. záros határidőn belül abbahagyják az emberek, mert tarthatatlan.


A zsiradék kell egy csomó élelmiszer emésztéséhez, plusz bizonyos vitaminok felszívódásához is.


Javaslom, hogy ne random a...valik és hasonló kuruzslók weboldalán tájékozódj.

2022. nov. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
96%
Hogyne ha nem akarsz olajat rakhatsz vajat-zsírt és van olyan finom étel amibe nem kell semmi zsiradék.
2022. nov. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"A zsírok szerepe



A zsírok nélkülözhetetlen szerepet töltenek be a szervezet működésében, mivel részt vesznek a sejtmembránok felépítésében, szükségesek az idegrendszer működéséhez, a bőr alatti zsírszövet révén hőszigetelő hatásuk van, biztosítják a megfelelő hormonális működést, illetve fontosak a zsírban oldódó vitaminok (A, D, E, K) felszívódásához is. Túlzott bevitelük azonban közismerten növeli a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát, valamint hosszú távon túlsúlyhoz és elhízáshoz is vezet. Hiányuk a fent említett működésekben okozhat súlyos zavarokat."

2022. nov. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
81%

4; 7 vagyok.

Akkor olvass olyanokról is, hogy esszenciális zsírsavak, élettani hatásai,

Zsiradékban oldódó vitaminok, azok élettani funkciói, hiányuknak tünetei,

alapvetően a zsiradékok biológiai funkciói, energia háztartásra, idegrendszerre gyakorolt hatásai!


Én 1990 környékétől folyamatosan táplálkozástudománnyal foglalkozom, jó sok f@szsággal találkoztam már, így nem lep meg, hogy más is, te is találkozol ilyen f@szságokkal.

Csak annyit mondok, 10-szer is kérdőjelezd meg, azt, amit csak úgy olvasol a neten!

Azt is, amit én írok! bajod nem lehet belőle.


Ha fogyni akarsz, én azt mondom, indíts több fonton támadást.

Lehet valamennyivel csökkenteni a zsiradék bevitelt. De ne betegítsd meg magad ilyen elmeháborodással, hogy nullára csökkented!!!


Ezzel párhuzamosan csökkentsd a nagyon leegyszerűsített szénhidrátokat, és végtelenségig feltárt élelmi rostokat!

Mozogj többet!

Ha a nap 24 órájából csak 45 percet rászánsz arra, hogy a pulzusodat háromnegyed órára 20%-kal megemeled, hosszútávon döbbenetes eredménye lesz!

Soha ne ess szélsőségekbe!!!

Se táplálkozásban, se tápanyag bevitelben, (valamit kiiktatni...) se koplalásban, se testmozgásban!

Kis differenciákat építs be az életedbe, de azt életvitel szerűen, ne ideiglenes kúraként!


Egyébként ha fogyókúráról van szó, akkor mindegy, hogy olaj, vagy zsír, ezért is írtam így a 4-es válaszom, mert gyanítottam, hogy ez van a háttérben.

Erre pedig a válasz: Nem!

Az evolúció biztosra megy!

Úgy alkotott meg minket, hogy a túlélésre játszik!

Ezért az agyunk, elhiteti velünk, hogy a kalóriadús ételek a jók, hogy azt kívánjuk meg, és abból együnk sokat!

Így biztosítja az evolúció a túlélésünket, mert a szervezetünk, zsír formájában tud energiát raktározni a szűkösebb időkre.


Így ami nem annyira kalóriadús, (ugyanabból az ételből kóstolva) azt az agyunk sokkal kevésbé fogja jónak érezni, mint a magas energiát képviselő ételeket.

Tehát: Nagyságrendekkel kevesebb zsiradékkal, soha nem fogsz tudni megközelíteni se egy zsiradékban gazdagabb (gusztusosság keretén belül)

verziót.


De itt vissza lehet kanyarodni az evolúcióhoz, és a túléléshez.

Természetes jelenség a raktározás. (hízás) (sajnos az evolúció lemaradásban van a jóléti társadalom adta lehetőségekkel, tehát az agyad primitív része még mindig napról napra él, nem tudod megmondani a tudattalan énednek, hogy holnap is lesz mit enni)


Szóval a fogyókúra, az alapvetően, egy természetellenes folyamat, ami ellen küzd a test, és az elme tudattalan része.

Méghozzá többek közt úgy, hogy kevésbé kívánatosnak érzed.

Általánosságban, ha a természet ellen dolgozol, magadat sz@patod meg.

A konkrét esetben, ha a természet ellen dolgozol, az a megkívánt, és jónak érzett ételek lemondásával jár.

2022. nov. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

#9 ez óriási marhaság

Viszont, a zsírok kalóriatartalma igen magas, ezért érdemes mértékkel fogyasztani

Én 3 éve nem főztem olyan ételt, amiben 15 grammnál több olaj/zsíradék volt és finomakat eszem

2022. nov. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%
7. Persze, tágabb értelemben mindarra főzésként tekintünk amit felsoroltál. De szűkebbe értelemben mégis a bő lében való hőkezelést nevezzük főzésnek. Vagy szakácsként az mondtad hogy "Főztem egy konflitált oldalast", és nem azt hogy "készítettem egy konflitált oldalast?"
2022. nov. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
88%

Igen, pont ezt mondtam!

Mert akinek mondtam, abban a világban élt, amiben én. Így nem csak hogy pontosan tudta miről beszélek, ő se mondta másképp, és nem is várt más megfogalmazást.

Például ezért tudok borzasztó nehezen beszélni a szakmámról, szakmai dolgokról, nem szakmabelivel.

A kérdést is nehezen értem amit feltesz, de még ha az ő fejével gondolkozom, és "kikalambózom" mit akart kérdezni, nehezen tudok rá olyan választ adni, amit megért.

2022. nov. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
66%
17. Azért nem kell "kikalambózni", hiszen valaki a levesnek való zöldséget is csak felteszi vízben főni, fűszerezi, (jobb esetben habarja), és el is készült egy ízletes leves.
2022. nov. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!