Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mivel édesítsek? Miért olvad...

Mivel édesítsek? Miért olvad el minden a muffinban a gyümölcsön kívül?

Figyelt kérdés
Próbáltam gumicukrot, fehér csokit, de egyiket sem érezni. A sima étcsokit nem szeretem. A befőtt nem olvadel benne, akkor a gumicukor miért? Mit tegyek bele, ami nem olvad szét benne? Köszi a választ, kezdő vagyok...
2022. nov. 5. 14:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

Komolyan nem érted, hogy a gyümölcs miért nem olvad el és a gumicukor (ami, nyilván cukorból van) miért olvad el??

Attól, hogy szétolvad benne a csoki meg a cukor még érezned kéne az ízét!

Nem lehet, hogy keveset raksz bele?

Esetleg magvakat rakhatsz bele, mogyoró, dió, mandula stb...

2022. nov. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki a kérdést, mert nem értem. Ha te igen, akkor magyarázd el. Köszönöm
2022. nov. 5. 14:32
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
A cukor és a csoki elolvad hő hatására, ezt nem lehet jobban elmondani...
2022. nov. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A gumicukor cukorból és zselatinból van. A zselatin hő hatására megolvad.

Így érthető?


Tegyél bele aszalt gyümölcsöket apróra vágva - azok nem olvadnak el.

És a fentebb említett olajos magvak sem.

2022. nov. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Cukorral édesítsd vagy édesítőszerrel, és igen a cukor elfog olvadni benne, de képzeld attól még édes lesz!
2022. nov. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Erre én is rájöttem, a miértre voltam kíváncsi de mindegy is, azért köszi. Valami tipp édesítéshez? Gyümölcs, puding, édesség ami tartósan benne marad tehát nem olvad szét?
2022. nov. 5. 14:40
 7/21 anonim ***** válasza:
79%
Nem is akarja érteni, mert csak lepontozgatja a válaszokat és azon szórakozik...
2022. nov. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor marad a gyümölcs.
2022. nov. 5. 14:41
 9/21 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontoztam le. Semmi "nem hasznosat" nem találtam a válaszokban... Azért próbáltam gumicukorral, mrtt valahol azt írták, hogy az hasonló a sütésálló lekvárhoz.
2022. nov. 5. 14:42
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szívesen segítek, elég sok tapasztalatom van süzikkel, de nem teljesen értem a kérdést. Édesítés a cél vagy az hogy valami darabos legyen benne?

Ha édesítés a cél, akkor csinálj banános muffint, villával pepesített banánnal. De így nem lesz darabos, belekevereidk. Viszont ki lehet érezni az ízét.

Ha csak szimplán édesíteni szeretnél, akkor cukor, xilit, stevia stb mind jó.

Ha darabosra szeretnéd akkor lehet beletenni pl erdei gyümölcsöt, málna, ribizli stb, akkor darabos lesz, tehát amikor ráharalsz, érzed az ízét. Attól viszont inkább savanyú lesz mintédes.

Ha valami édeset szeretnél, amitől darabos és kiérződik, akkor vágj fel egy tábla (vagy kettő) fehércsokit, de nagy darabokra. Kb egy kockának a fele vagy harmada legyen, annál ne kisebb (ha kisebb, beleolvad)



A gumicukor azért olvad bele, mert cukor. A cukor az magas homersekleten folyekony. Tehat megolvad benne, es osszekeveredik a korulotte levo tesztaval.

A befott vagy gyumolcsdarab ho hatasara is ugyanaz marad, tehat nem olvad el

2022. nov. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!