Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A konzervek levei fogyaszthatóak?

A konzervek levei fogyaszthatóak?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok mint pl.:

Zöldborsó-konzerv és csak beleöntöm az egészet úgy, ahogy van, vagy öntsem le, öblítsem át és azután tegyem az ételbe?

Ugyanígy kukorica, bébirépa konzerv, akármilyen savanyúság leve, vagy konzerves étkek bármelyike mind érdekel, ami amolyan '' félkész''.



#konzerv #Ontsem
2022. okt. 26. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Milyen ételbe szánod? Mert pl. főzelékhez a levével együtt kell felhasználni.
2022. okt. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Zöldborsó konzervet lével együtt szoktam. Vagy félre teszem a levét és máshoz felhasználom, ha semmihez nem kell, kiöntöm. De például a zöldbab leve szerintem csak elrontja az ételeket, azt leöntöm, esetleg még le is öblítem a zöldbabot. Biztos ez is ételfüggő, főzeléket szoktam belőle csinálni.
2022. okt. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

A "leve" az a sózott víz, amiben fött. Ha ezt kiöntöd, akkor éppena hasznos anyagok nagy részét dobod ki.

Leöblíteni meg még értelmetlenebb dolog, teljesen fölösleges.

Én egyedül akkor szoktam lé nélkül használni, ha salátába teszem, oda csak a zöldség kell.

2022. okt. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Eddig felhasználtam a levét, de valaki bogarat ültetett a fülembe és átgondoltam, hogy mi az, ami ehető és nem. Pl rizsbe köretnek, az utolsó pillanatokban szoktam önteni egy mexikói zöldségkeveréket és hagytam, hogy a rizs megszívja magát a levével.
2022. okt. 26. 21:37
 5/6 anonim ***** válasza:
28%
Én leöntöm és leöblítem a konzerv zöldborsót, kukoricát.
2022. okt. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
Borsót, zöldbabot levével együtt használom. De pl a bab konzervet leöntöm, még le is öblítem róla a lé maradványait.
2022. okt. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!