Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem omlós a tészta?

Miért nem omlós a tészta?

Figyelt kérdés
Régi recept alapján csináltam hókiflit rétesliszt, tejföl, vaj és kevés cukor. Összedolgoztam, megsült és kemény. Mit csináltam rosszul?
2022. okt. 15. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Vaj teljesen hideg volt? Előre elmorzsoltad a hideg vajat a liszttel? Gyoraan dokgoztál?

Ha a kezed melegetol picit megpuhul vsgy eleve puha vajat hasznaltal, az lesz a hiba

2022. okt. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, amit a második írt, de lehet túlsütötted és azért lett kemény
2022. okt. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Puha volt a vaj.
2022. okt. 15. 19:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Túlsütötted. Hány percig sütötted hány fokon?
2022. okt. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
A jó omlós tésztába kell egy kis zsír. És vaj, nem margarin.
2022. okt. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
nem tudjuk
2022. okt. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem sütöttem túl, inkább még picit sületlen is. Zsírt nem tettem a tésztába. Nem szeretem a hideg rama kockát, sose sikerül jó állagú tésztát gyúrni, emiatt használtam puha vajat.
2022. okt. 15. 21:41
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
En is mindigcjeghideg vajat teszek a keses robotgepbe a liszthez. Mindig finom omlos lesz a teszta.
2022. okt. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A rama kocka nem vaj, omlós tésztához muszáj vajat használni, ami legalább 82%-os zsírtartalmú. És gyorsan, hidegen kell osszedolgozni a liszttel, utána jöhet minden más, de folyadékbol max kevés, inkább tojassargaja, és ha még néhány evokanapl víz kell, akkor csak jéghideget. Ha pedig osszegyurtad, utána hűtőben pihentetni. Margarinnal vagy meleg zsiradekkal sose lesz igazán omlós.
2022. okt. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!