Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fagyasztóban tovább eltartható...

Békéséva kérdése:

Fagyasztóban tovább eltartható a készétel, pld. pörkölt, vagy sült hús, mint a nyershúsok?

Figyelt kérdés
2022. szept. 1. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elvi vagy a gyakorlati részére vagy kíváncsi? :-)


Elvileg ugye 3-6 hónap, de én pont tegnap találtam egy fél szűzpecsenyét 2020. decemberében lefagyasztva. Persze levákuumozva, rendesen csomagolva.

Semmi baja nem volt. Felengedtem, kisütöttem. :)

2022. szept. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze a gyakorlatbani idő érdekel.
2022. szept. 1. 17:52
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
Nem tartható el
2022. szept. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg több hónapig, van, ami akár egy évig is eláll a fött étel is, a fö gond, hogy egy idö múlva a zsiradék elkezd avasodni és emiatt rossz íze lesz, de nem betegít meg.
2022. szept. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4: ha vákuumban van, akkor nem avasodik. De ha nincs ilyen készüléked, akkor is érdemes rendes vastag mélyhűtőzacskót használni. A sima vékony "tekercses" zacskó semmit sem ér. Én szorosan folpackba teszem a húst (amit nem vákumozok), majd azt beteszem ilyen vastag mélyhűtőtasakba. Soha nem szokott megavasodni.
2022. szept. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A 4-es vagyok, nekem eszembe sem jutna nem direkt mélyhütös zacskóban fagyasztani, a vékony nem ér semmit. Ezt vagy a folpackot úgy használom néha, hogy az adagokat ebbe csomagolom és utána az összes elöcsomagolt ételt egy vastag fagyasztós zacskóba.
2022. szept. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkettonél fel év a max amit hagyom
2022. szept. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Főtt ételt nem szeretek sokáig fagyasztani. Kimegy az íze.
2022. szept. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!