Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Menzas finomfozelek recept?

Menzas finomfozelek recept?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem es nagyon megennem mar!

Sztetek mukodhet ugy ahogy a borsofozeleket csinalom?

Tejbe beleteszem a borsot fol mig megfol a borso csinalok egy rantast berantom cukor , etelizesito bele es kesz!

Vagy ki hogyan csinalja a finomfozeleket?


2022. aug. 19. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Pont úgy készül, mint a borsófőzelék.

Lisztszórás, tej.

2022. aug. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen akkor kiprobalom ahogy en keszitem a borsofozeleket :)
2022. aug. 19. 22:33
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Ételízesítőt ne tegyél bele...
2022. aug. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak siman sot?
2022. aug. 19. 22:40
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Ha menzást akarsz enni, akkor a menzás finomfőzelékben nem volt tej, csak víz, répa, zöldborsó, só, (esetleg némi cukor) és vastag sűrű rántás.


Én házilag úgy készítem a "nem menzás" finomfőzeléket, hogy kevés vízen megpárolom a sárgarépát, amikor jó, feleresztem tejjel, hozzáteszem a zöldborsót. Annak forrástól számítva roppant kevés idő kell, hogy jó legyen, mert ha továbbfőzöd, csak keményedik. Amikor répa, borsó kész, készítek egy vékony vajas rántást, beleteszem, dobok hozzá nagyon apróra vágott petrezselymet, összeforralom és megvan.

2022. aug. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Halas koszonet😍 holnap ki is probalom😍
2022. aug. 19. 22:43
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

5-ös vagyok

Ja és teszek hozzá sót, vagy te tehetsz Delikátot, ha azzal szereted esetleg leheletnyi cukrot.

2022. aug. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Rendben koszonom🥰

Ha uveges zoldbosoval dolgozom igy esetleg jo lehet?

Felteszem foni a borsot level eggyutt ebbe beleteszem a sargarepat kis vizzel felengedem aztan tejjel es igy rantom be?

A vegen cukor so es petrezselymet keverek bele

2022. aug. 19. 22:46
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

Szívesen!

Majd írd meg, hogy hogy sikerült, amikor tele a poci!:)

2022. aug. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#8

Az üveges borsót egyáltalán nem kell főzni, (de kóstold meg nyugodtan!) de a levében megpárolhatod a répakockákat pici sóval, ha az nyers.

Amikor jó a répa (puha), akkor felöntöd tejjel, amikor forrna bele a zöldborsó, petrezselyem és máris mehet a rántás. Végén az ízesítés, ahogy szereted.

2022. aug. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!