Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Befőző automata megéri? miért jó?

Befőző automata megéri? miért jó?

Figyelt kérdés
2022. aug. 18. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom nincsen, de kolléganőmnek van, és ő mondta, hogy nagyon jó dolog ez a befőzőautomata, ha nem lenne neki, akkor nem is tudja, hogy mit csinálna a sok gyümölccsel, mert sokkal egyszerűbb elrakni az automatával.
2022. aug. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Én elég sok lekvárt teszek el, de nem értem, mire lenne jó az automata....


Haas Quitin-nel csinálom, forrástól számítva 5 perc, üvegbe töltöm, lezárom, 10p-re fejreállítom, majd vissza, hagyom kihűlni a pulton és kész. Semmi dunsztolás, semmi egyéb faxni.

2022. aug. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

2 igazából a befőzés lényegének sokan pont a tartósítószer mentességet tekintik, most ezzel nem azt akarom mondani, hogy te menj el délre, mert tök oké ha neked oké, csak a többség pont ezt nem szeretné :D


A beőfőz autómata egy kényelmi dolog, egy törölközőkkel bélelt hűtőtáskába megy a szárazdunszt is, a sütőben vagy egy nagy fazékban meg mehet a nedves dunszt, ezt én ételhűmérővel monitorozom...nyilván milliószor kényelmesebb ha ezt a hőmérőzgetős sütőtekergetést egy autómata végzi...

2022. aug. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Anyámnak van, ő nagyon szereti. Egyszerű használni, megbízható, tartósítószer nélkül sem romlik meg soha semmi.

Én feleslegesnek tartom, de nem vagyunk egyformák.

2022. aug. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha sokat tervezel befőzni, akkor megéri.
2022. aug. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#3: OK, értem, hogy vannak ilyen mindenmentes-mániások...


De ha belegondolsz, hogy 10 üvegnyi lekvárban van kb. egy késhegynyi na-be.... Kimész az utcára, egy félórás bevásárlás alatt több káros anyagot szívsz be, mint egy egész évi tartósítószer-fogyasztásod lekvárban....

2022. aug. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6 Hát mondom hog ynem kötekedni akarok :D csak érted, mondjuks zerintem ez még nem mánia, ha valaki ezt elhagyná, de tudom hogy extrém kevés kell hozzá.


Engme a befőzésben lenyűgöz hoogy pusztán a hő és a biokémia működteti a rendszert egyébként, még nem próbáltam a tartósítókat, de el se zárkózom tőlük, ugyanakkor soha nem romlott meg semmim, és most hogy apulton hül ki vagy a sarokban a hűtőtáskában nekem mindegy...

a nedves dunszt mondjuk bonyolult...de azt tejszínes ételekre használom, oda nem is tudom jó e a tartósítószer...

2022. aug. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7: de a tartós, hosszú hőkezeléssel az összes vitamint lebontod....

Tehát amit nyersz a tartósítúszermentességgel, azzal adsz egy orbitális pofont a vitaminoknak.

2022. aug. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2-es, szerintem nem elsősorban lekvárhoz, hanem gyümölcsbefőtthöz használják sokan.
2022. aug. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!