Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 25 főre mennyi aprósütemény kell?

25 főre mennyi aprósütemény kell?

Figyelt kérdés

Korábban kajaval kapcsolatban már kérdeztem, ott kb őrültnek lettem titulálva, hogy túlkalkulálok. De sütikkel nem nagyon akarok mellélőni. A cél az, hogy elég legyen, de ne maradjon egy csomó a nyakamon.

Tehát: 25 fős születésnapi ebéd lesz.

Lesz 2 db 20 szeletes torta. Ez az, ami biztos.

Sütni csak a sósat akarom, sajtos rúd, meg pizzás csiga. Ez utóbbi Pennys leveles tésztából. Semmi extra benne/rajta, csak pizzakrém meg sajt. A sajtos rúd receptem egy adag 60 dkg lisztből készül, meg 45 dkg sajtból.

Miből mennyit csináljak, ha ebéd után is ki akarom tenni, és vendégfogadóként is az asztalon lesz?

Édesből aprósüteményt akarok rendelni. De fogalmam sincs, mennyit rendeljek.

Kiindulhatok abból, amit lagzikra javasolnak, vagy kevesebb kell, elvégre nem lesz hajnalig táncolás, csak ebéd, meg beszélgetünk... Az eddigi tapasztalatok alapján kb. délelőtt 11-1/2 12-től este 7-8-ig.


2022. júl. 15. 19:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%
Én pl a dögmelegben nem ennék semmilyen sütit.
2022. júl. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagy kristály tálban jeverj össze egy jó gyümölcs salit, legyen mellé sorbet fagyi mert az vegán, és a tejallergiások se fosnak tőle egy napig.
2022. júl. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

3 aprósüti/fő. Főleg hkgy lesz torta

De segítenek ott ahol rendeled

2022. júl. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ilyen dobozos cucc, akkor rendelj egy kilót, az 25 főre 4 deka fejenként, max 1-2 süti. Mellette a torta, a sósak + azt mondod kaja is lesz, nem fog éhen halni senki, az biztos :)
2022. júl. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Azért ez az egy kiló elgondolkodtató. A lányom vett tegnap négyféle édesből vegyesen egy kilót. Ma hárman kb négy óra alatt lazán betoltuk, igaz, torta nem volt, de simán megebédeltünk közben.

Ha én megyek vendégségbe, egész délután én se kewt-harom darabot eszek.

2022. júl. 16. 14:37
 16/18 anonim ***** válasza:
Hát akkor rendelj többet. Embere válogatja, ki mennyi sütit tud megenni, így képtelenség pontosan kiszámolni. Azért írtam az 1 kg-ot, mert ebéd is lesz, torta is, sós süteményekkel is készülsz, szerintem ez így bőven elég. De nyilván lehet 2-3 kg aprósütit is rendelni, aztán vagy elfogy, vagy nem. Mondjuk ha marad belőle, akkor majd megeszitek másnap vagy harmadnap, ezek nem romlanak meg túl gyorsan.
2022. júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

#16: Nem is pontosan gondoltam, csak hozzávetőlegesen, hogy elég legyen, de azért a fele ne maradjon a nyakamon.

Gondoltam, hátha van, aki most van túl egy ballagáson, vagy diplomaosztón, vagy bármilyen vendégsereg fogadásán, és le tudja írni, nála miből mennyi volt, és mondjuk a végére hogy alakult, elég volt, maradt belőle, ilyesmi?

Akkor ott tartok, hogy 3 kg édes aprósüti, és ugyanennyi sós jó lehet?

Esetleg még némi gyümölcs...

2022. júl. 16. 16:21
 18/18 anonim ***** válasza:

Teljesen vendég függő.


Lesz aki sokat vesz, lesz aki semmit se.


Ennyi ember mellett már kiegyenlítődik.

2022. júl. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!