Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 25 főre mennyi aprósütemény kell?

25 főre mennyi aprósütemény kell?

Figyelt kérdés

Korábban kajaval kapcsolatban már kérdeztem, ott kb őrültnek lettem titulálva, hogy túlkalkulálok. De sütikkel nem nagyon akarok mellélőni. A cél az, hogy elég legyen, de ne maradjon egy csomó a nyakamon.

Tehát: 25 fős születésnapi ebéd lesz.

Lesz 2 db 20 szeletes torta. Ez az, ami biztos.

Sütni csak a sósat akarom, sajtos rúd, meg pizzás csiga. Ez utóbbi Pennys leveles tésztából. Semmi extra benne/rajta, csak pizzakrém meg sajt. A sajtos rúd receptem egy adag 60 dkg lisztből készül, meg 45 dkg sajtból.

Miből mennyit csináljak, ha ebéd után is ki akarom tenni, és vendégfogadóként is az asztalon lesz?

Édesből aprósüteményt akarok rendelni. De fogalmam sincs, mennyit rendeljek.

Kiindulhatok abból, amit lagzikra javasolnak, vagy kevesebb kell, elvégre nem lesz hajnalig táncolás, csak ebéd, meg beszélgetünk... Az eddigi tapasztalatok alapján kb. délelőtt 11-1/2 12-től este 7-8-ig.


2022. júl. 15. 19:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Valszeg úgyse eszik mindenből mindenki, különösen ha van torta és ebéd is előtte.


Én kb 1 szelet tortát, meg 2-4 darab aprósütemény kalkulálnék fejenként, mérettől függően. Aztán plusz mínusz a gyakorlatban mi lesz, azt nem tudni, te ismered őket.


Az összeállításnál meg ügyelnék, hogy legyen legalább egy vegás és egy könnyed opció, mert ennyi ember esetén már sanszos, hogy valaki allergiás vagy diétázik.

2022. júl. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

#1: A diétát már jeleztem mindenkinek, hogy ha bárkinek van valamilyen egyéni preferenciák, szóljon! Mindössze két laktózérzékeny van a családban, de ők is szoktak ilyen alkalommal laktózt enni. A sajtos rudat/pogácsát meg kimondottan szeretik, inkább vállalják a következményeket :D.

Persze a főételnél lesz nekik is bőven választék.

Igazából csak a mennyiségekkel vagyok megint bajban.

Viszont 2-4 aprütit fejenként egész délutánra én kicsit kevésnek gondolom.

Ezekre az átlagos méretű linzerfélékre gondoltam.

2022. júl. 15. 20:13
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

"ott kb őrültnek lettem titulálva, hogy túlkalkulálok"


Nem is normális dolog az a mennyiség, amivel ott kalkuláltál.

Abból kiindulva pedig 5 db 20 szeletes tortánál és 10 kg édesnél nem adnám alább.

2022. júl. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#3: Azért azt nem mondanám. Én azt reálisnak gondolom, de ezt a sütimennyiséget, amit itt írsz, nem. ;)
2022. júl. 15. 22:22
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ebédet adsz nekik, ami után van egy kis pihi, aztán torta és egy könnyű nassolás.



Elhiszem, hogy jó háziasszony akarsz lenni, de ne ess át a ló túloldalára.


A legtöbb ember reggeli után jön, és ez után vacsorázni fog, szóval nem fognak a délután 1-2 körüli ebéd, meg az este mittomén 8-9es vacsorájuk között spontán éhenhalni.


A mennyiség helyett inkább a minőségre helyezd a hangsúlyt.

Én nagyon max 3 féle sütit adnék a torta utáni kávéhoz, amiből egy "csak mellesleg" laktózmentes.

Na, de az a 3 legyen finom, friss.



Sőt, igazából ha van torta, én egy tál csipsz/ropogtatós/perec, egy tálca sós süti és valami gyümölcs opcióval oldanám meg, mert az emberek nagy részének már a torta is elég lesz édességből.

2022. júl. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5: A tálca sós süti az nem igazán egzakt mértékegység. Lehetne kicsit pontosítani?

Na meg mint írtam, amíg mindenki odaér, addig is kint lenne a sajtos rúd.

A gyümölcs jó ötlet, köszi.

A chips és társaival az a problémám, hogy mindenki ugyanabba a tálkába nyúlkál, és az ilyesmit én sem igazán szeretem, főleg ennyi embernél.

2022. júl. 15. 22:51
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Édes aprósüti legyen 3 kg, hogy nyugodt legyél, mert a torta után úgyis a sósat fogják inkább fogyasztani.
2022. júl. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Azzal értek egyet, aki azt írta: a 2 db 20 szeletes torta után az édes süti vélhetően kevésbé fog fogyni. A sajtos rúd meg a pizzás csiga jó ötlet, azt lehet ropogtatni. Édes sütemény alatt mit értesz?

Azért kérdem, mert pl mézes krémesből, zserbóból szerintem még fejenként 2 szelet sem fogyna el, torta után túl sok lenne. De hogy ne legyek zavarban, én rendelnék kb 50 szeletet, aztán legfeljebb ha túl sok marad meg belőle, csomagolnék a vendégeknek.

2022. júl. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

"Édes sütemény alatt mit értesz?"

Ezeket a kilóra kapható sorokat, lekváros linzerek, apró lekváros papucs, ilyesmi. Még ma hozzák a "kóstolót"

2022. júl. 16. 07:46
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a házi sós sütemény, a friss gyümölcs meg a torta elég lesz.


Kávé, tea, hideg ital legyen.

Meleg van,az emberek nem fognak annyira enni mint télen.


A gyümölcs mellé egy ötliteres sorbet jégkrémet vegyél, annak szerintem több sikere lesz mint a soros sütiknek.

2022. júl. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!