Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyire fontos, hogy egy...

Mennyire fontos, hogy egy családban meglegyen az ételek szeretetében is az összhang? Nálatok ezt hogyan oldjátok meg, ha több ember többfélét szeret?

Figyelt kérdés
5 tagú családnál ne kelljen minden emberre külön főzni, mert mindnek más az ízlése.

2022. jún. 27. 10:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs legalább két ember aki szereti mondjuk a babfőzeléket? Mert azért elég durva hogy öten mindig 5 félét esznek.
2022. jún. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért nehezen tudom elkepzelni, hogy mind az öt mást enne...
2022. jún. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért az nagyon durva, ha mind az öten teljesen másféle kajákat szeretnétek...


Nincs olyan "keresztmetszet", amiket mindenki szeret?


Soha nem főztem többfélét (szintén három gyerekes család). Néha magamnak főztem oylasmit, amit csak én szeretek - pl. ha a többiek nem voltak otthon. De kb. ennyi.

2022. jún. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De igen részhalmazok. De ezek is változhatnak. Így viszont sokkal hosszabb a főzicskézés, mint egyfélével.
2022. jún. 27. 10:52
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

4: te tényleg ötfélét főzöl naponta...??

Mazochista vagy?


MOndj mégis példákat, hogy miket főzöl egy nap...


Azért ennyire nem kéne elkényeztetni a gyerekeket! Amelyik éhes, az megeszi az elé tett kaját. Nyilván az iskolában-óvodában is ebédelnek.... Ahol nem az ő kényük-kedvük szerint főznek.

2022. jún. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan áruld már el, mit fozol egy nap.

Nálunk pl a gyerek nem eszik rizst csak bizonyos ételekkel. Tehát csinálok mondjuk edes-savaynu csirkemellet, akkor az nekünk rizzsel van, neki tesztaval.

2022. jún. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszem olyan kajákat főzni amit mindenki szeret, vagy olyasmit amiből könnyű többfélét csinálni egy alkalommal. Pl. tészta + 2 féle szósz, vagy tacohoz hús és tortilla alap, de mindenki olyan zöldségeket vagy szószokat tesz bele ami jobban ízlik neki. Teljesen külön senkinek nem főznék, mert nem vagyok házicseléd. Ha valaki nagyon utálja ami készül, akkor főz szépen magának. 12 éves kor felett már ez lenne az alap.
2022. jún. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azért ennyire nem durva a helyzet. Inkább érdeklődés szintjén kérdeztem mert hallottam róla.

Van hogy 2-3 alkalommal azért megesszük ugyanazt kis módosítással.

Leleményesnek kell lenni :)

2022. jún. 27. 11:10
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Tehát akkor nem is saját ügy, csak hallottál valahol valamit? LOL
2022. jún. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

Igazán nem tudom elképzelni, miért nem lehet valami közös megoldást találni, hogy ne kelljen sokfélét fözni.

Náluk van egy gluténérzékeny, egy fruktózérzékeny, egy laktózérzékeny, egy vegetáriánus, meg egy vegán, ennek ellenére ritka, hogy kettönél több fajta ételt készítek.

Szóval szerintem a szervezéssel van valami gond nálatok, vagy mindenki csak két-hoarm élelmiszert hajlandó megenni.

2022. jún. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!