Putin ambíciói és az orosz hadsereg jelenlegi képességei nincsenek összhangban egymással?
#3
Az Oroszok nem 20. századi módon akartak háborút vívni, hanem teljesen felkészületlenül, felderítés nélkül kezdtek háborúba. És az Ukránok ellenállási hajlandóságát is abszolút nem vették figyelembe.
Addig a 20. században az Amerikaiak felderítéssel, mindegy, hogy felderítésre befogott vadászrepülő, vagy UAV, vagy más, előre felderítették, amit lehetett, és precízen támadták a kiemelt célpontokat, és az ellenfél kommunikációs hálózatának és egyebeinek tönkretétele után kezdtek el bevonulni a szárazföldi erőkkel.
#5
A légicsapások, akármennyire a szomszédban van Ukrajna, nem három órásnak kellett volna lennie, hanem minimum két hetesnek, akár 1 hónaposnak, és nem Iszkanderekkel végezni, hanem KAB lézeres bombákkal, és H-59-es levegő-föld rakétákkal, és a Kalibr-okkal.
Az Iszkander az repülőtér méretű célpont ellen való, mint az ősrégi Scud-ok, pontatlanok, az SzBU vagy más központi állami szerv Kijev belvárosában levő irodáját nem fogja eltalálni. Helyette bárhova becsapódhat. Ellenben a lézeres bombákkal, H-59-esekkel, és a Kalibr-al lehet "sebészi pontosságú" légicsapásokat végezni, mint ahogy az Öbölháborúban demonstrálták az Amik.
A Szovjetunió idején volt eszetlen mennyiségű lézeres bombájuk, aminek a hatóanyaga ugyan lejárt, de nem pótolták a selejtezett készleteket ?
#7 az Iszkander ugyanúgy precíziós fegyver, 10-15 méter a szórása, egy épületet, radarállomást stb. tökéletesen telibe lehet vele kapni. Légicsapást akkor lehet mérni ha előtte már a légvédelmet kiiktatták. Azt meg első körben mindenhol manőverező robot repülőgépekkel, aut. pályakorrekcióra alkalmas rakétákkal végzik. Ez mellé vesznek fel a műveletek végrehajtása szempontjából stratégiailag fontos célpontokat a menüre - itt a kommunikációs hálózatot, meg a fedetten átdobott kommunikációs eszközök raktárait (csak éppen nem tudták az összesről hol van, ezért is bukták el az első fázist ld. fent).
A szárazföldi támadás előtt légicsapásokkal jól megpuhítjuk módszer a klasszikus háborúk forgatókönyve, de itt az oroszok nem erre készültek. Hanem gyors bővített diverziós műveletre a politikai vezetés lecserélésére, második fázisban a nyomás fokozásával Kijev gyors bekerítésével a követeléseik kikényszerítésére "totális háború" megindítása nélkül. Mint láttuk ez sem jött neki össze (ld. szintén fent miért).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!