Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Más is van itt akiknek nem...

Más is van itt akiknek nem túl jól főztek a szülei?

Figyelt kérdés
sokszor hallom hogy mennyien dícsérik a szülői főztöket, visszasírják am últat, nekem sem lehetne egy szavam sem, mert ezen élek, nőttem fel. kicsit ódivatú idősebb anyum van, és hát nem is egy olyan jó szakács. megcsinálja az alap magyarosabb ételeket, de a fűszerezéssel nagyon csínyján bánik. én aztán igazán nem vagyok nagy konhyaművész egy szem fiaként, de simán észreveszek olyan dolgokat hogy rendszeresen hiányzik az ételekből a só, a paprika, kimarad a bors, az ételízesítő (ha sokan el is ítélik, minimálisan néha jól jön) és fordult elő hogy én laikusként jobb ételt ütöttem össze mint Ő. próbáltam neki jótanácsként már javasolni min változtasson, de csak "beleszólásnak" vette és besértődött rajta, pedig nem kioktatni akartam
2022. máj. 22. 20:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
90%
Én már gyerekkoromban elkezdtem főzni, mert mindenki dolgozott én meg mindig éhes fiúgyerek voltam. 13 évesen 3 fogásos ebédet készítettem arra a 6 főre, aki otthon volt. Nem nagy kunszt, könnyen megtanulod, hogy mit mivel lehet összekotyvasztani és mi a finom neked. Azért a sóval vigyázz, mert egy kevés is elég, bár hajlamos az ember többet tenni belőle. Magas vérnyomást okoz, ami hosszú távon lehet probléma.
2022. máj. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én családom sem főzött jól, se anyám, se nagyanyám.
2022. máj. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
64%

"...és fordult elő hogy én laikusként jobb ételt ütöttem össze mint Ő. "


Mert anyad nem laikus? Mesterszakacs?

2022. máj. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám is pocsékul főz, nála "az otthon íze" a tömény nátrium-glutamát. Évekkel ezelőtt kitúrtam a konyhából, rögtön meg is szűntek a rendszeres rosszulléteim, régóta én főzök minden nap. A nagyanyáim főztjét sem sírom vissza, az egyikük menzaszínvonalon főzött, a másikuk kreálmányait valószínűleg már a spanyol inkvizíció is használta vallatáshoz és kínzáshoz. Csak biztatni tudlak, hogy tanulj meg főzni, nincs benne semmi nehézség. Persze, eleinte a kukában fog kikötni néhány szénné égetett és/vagy ehetetlenné fűszerezett és/vagy péppé főtt adag, de idővel bele fogsz jönni.
2022. máj. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!