Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Más is van itt akiknek nem...

Más is van itt akiknek nem túl jól főztek a szülei?

Figyelt kérdés
sokszor hallom hogy mennyien dícsérik a szülői főztöket, visszasírják am últat, nekem sem lehetne egy szavam sem, mert ezen élek, nőttem fel. kicsit ódivatú idősebb anyum van, és hát nem is egy olyan jó szakács. megcsinálja az alap magyarosabb ételeket, de a fűszerezéssel nagyon csínyján bánik. én aztán igazán nem vagyok nagy konhyaművész egy szem fiaként, de simán észreveszek olyan dolgokat hogy rendszeresen hiányzik az ételekből a só, a paprika, kimarad a bors, az ételízesítő (ha sokan el is ítélik, minimálisan néha jól jön) és fordult elő hogy én laikusként jobb ételt ütöttem össze mint Ő. próbáltam neki jótanácsként már javasolni min változtasson, de csak "beleszólásnak" vette és besértődött rajta, pedig nem kioktatni akartam
2022. máj. 22. 20:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Tanacsok helyett vedd le rola a terhet, fozz te.

Amugy meg utolag is tudsz fuszerezni, ha csak ennyi a problema.

2022. máj. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Volt egy barátom, aki konkrétan nem ette az anyja főztjét. Tudta az édesanyja magáról , hogy rosszul főz, szabadkozott is előre, amikor ettem náluk. Megeszek én mindent, mondom annyira nem lehet rossz, de annyira rossz volt. Haverom bele se kóstolt, kihozott a spájzból egy befőttet, azt eszegette.
2022. máj. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
én nem tudok főzni :) alapporos pár dolgot felturbózva amiért itt sokan kiátkozzák csak az embert. meg aztán van amit utólag nem tudsz hozzátenni mert együtt kéne főnie
2022. máj. 22. 20:57
 4/14 A kérdező kommentje:
a miénk simán ehető, csak mondom íztelen. ha csak egy kicsivel lenne több éás változatosabb már emberibb lenne. de a szülőknek így "jó"
2022. máj. 22. 20:59
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Kezdj el főzni. Ha tudsz olvasni, főzni is megtanulsz...
2022. máj. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Az a szerencse, hogy főzni meg tudsz tanulni. Én anyukám nem főzött rosszul, de a fűszerezést néha ő is elnézte. Azt rendszeresen rám bízta, mikor már olyan 14 éves lehettem. Én ugyan nő vagyok, de nem egy helyen hallottam/olvastam már, hogy a férfiak általában jobban tudnak fűszerezni, ételeket beízesíteni a nőknél.

Kezdd kicsiben, főzz valami egyszerűt. Semmi más dolgod nincs, mint követni egy receptet, aztán ha valami neked nem tetszik, akkor ahogy egyre gyakorlottabb leszel, úgy jössz rá, hogy sok mindent át lehet variálni. Emlékszem, egyszer én itt leírtam, hogy fokhagymát teszek a krumplifőzelékembe, és mennyien hüledeztek rajta. :D

2022. máj. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Én elkezdenék megtanulni főzni. Eleinte szigorúan betartva minden egyes pontot, egyszerűbb recepteket főznék, és fokozatosan, lépésről lépésre főznék egyre bonyolultabbakat addig, amíg a bonyolításra neked saját magadnak igényed (belső indíttatásod) és lehetőséged (pénztárcád) engedi.


El lehet kezdeni akár azzal, hogy kifőzöl olasz tésztát (spagettit, fusillit,stb.) mindegyikre rá van írva hogy hány percig kell főzni (ha eredeti olaszt veszel mindegyikre tempo di cottura van írva), ráteszed a gyári üveges szószt (a Barillától a Panzaniig millió féle van ma már), ebben semmi kunszt nincs, aztán lehet fokozni azzal, hogy veszel pl. darált húst, azt egy kis boron megdinszteled, urambocsá felöntöd egy kis paradicsomszósszal, saját ízlésed szerint fűszerezed, stb.


Aztán szépen lépésről lépésre - ahogy ügyesedsz - kialakul a saját ízlésed. Ami pedig érdekli az embert (én pl. szeretem a halászlét, a vadast, a főzelékeket, a húsokat, a halakat, a tengeri herkentyűket), azt megtanulja elkészíteni, idővel pedig a saját ízlése is kialakul.

2022. máj. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
TV Paprikán, Lichi TV-n és hasonlókon rengeteget lehet tanulni. Ma meg már rengeteg sztárszakács van (Magyarokból, külföldiekből egyaránt Dunát lehet rekeszteni - aki jó, az megél belőle). Főzelékes Feritől (Szatmári Ferenc) pl. remek főzelékeket lehet tanulni.
2022. máj. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

"Amugy meg utolag is tudsz fuszerezni, ha csak ennyi a problema."


Van, amit lehet utólag füszerezni, de sok esetben nem sokat használ, ahhoz még a füszerekkel fözni kellene, amit meg nem bír el a már kész étel.

2022. máj. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

Egy kis so es tejfol mindenre megoldas..:D


Egyebkent meg nyilvan nem olyan tokeletes, ha utolag fuszerezed, nem is lehet mindent, de nyugodtan meg lehet sozni, borsozni, az valamennyire feldobja a kajat.

2022. máj. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!