Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem sikerült ez a pogácsa?

Miért nem sikerült ez a pogácsa?

Figyelt kérdés

Itt a recept:


[link]


A végeredmény íztelen, fullasztó. A rétegek nem látszódnak a pogácsákban. Mindent pontosan betartottam.


2022. ápr. 17. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Próbáld meg újra megcsinálni, hátha észreveszel közben valamit, hogy mit ronthattá el, de egyébként a recept is lehet rossz.
2022. ápr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Az egyes hajtogatások között hütöben volt a tészta? A hajtogatásokkor nem melegedett fel? Ugyanis a hajtogatott tésztáknál ez nagyon fontos!

Nem mértél el véletlen valamit a tésztánál?

2022. ápr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a krumplis kenyerem sikerült pogácsa ízűre. 😅
2022. ápr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

Olvasztott vajjal, főleg 2ek-al sosem lesz réteges a pogácsa. 20-25 dkg szobahőmérsékletű vaj/margarin kell a rétegek közé. Azt sem igazán értem, hogy a rétegekbe miért kell sajt, az eleve ragasztóanyagként működik, nem tud miatta felemelkedni a tészta.

A só ízlés kérdése, én mindig megkóstolom a tésztát, és ha nem érzem sósnak rakok még bele.

2022. ápr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
4-es: pedig olvasztott vajjal és sajttal a rétegek közt müködik a pogácsa, mégha nem is pontosan ez a recept.
2022. ápr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Kevés benne a zsiradék,3 evőkanáĺ olaj kevés.Normál esetben 70dkg liszthez 50% zsiradék kell.

Plusz raktam volna bele tejfölt is,az puhítja.

2022. ápr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Béla211 ***** válasza:
62%
Szeritem nem kellt meg a tésztád rendesen.És ilyen pogiknál minimum 3 hajtogatás kell. És a kenéshez kétszer annyi vaj.Meg az sem mindegy milyen sajtott használsz hozzá mennyi a zsírtalma.Ha mondjuk chedaart használsz trappista helyet az a ízén is sokat segít. Ezeket a tésztákat meleg helyre kell tenni akkor elég neki azok a pihentetési idők amiket írt a recept (konyharuhávak letakarva) . De akkor jó az első kelesztésnél ha csak éppen hozzá érsz és már besüped a tészta. Ja meg a másik az élesztőd rendesen felfutott? Kifutott a poharadból. Ezt is célszerű melegtejel csinálni.
2022. ápr. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
Én nem hajtogatok semmit
2022. ápr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Másnapra ehetetlen lett. 😡
2022. ápr. 19. 06:20

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!