Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Aki egyedül vezet háztartást,...

Aki egyedül vezet háztartást, hogy van ezzel? Ne unja el amit főz, és ne romoljon meg a végére.

Figyelt kérdés

1 hónapja lettem egyedül, és azóta gondban vagyok. Főzök valamit pl. húslevest és eszek belőle kétszer, de még marad legalább 4 adagra való. El is unom mindig azt enni, meg mire újra azt ennék már megsavanyodott pedig hűtőben volt.

Nem nagy adagot csináltam egy csontból főztem de az is sok volt. Mélyhűtőbe nem akartam betenni mert húslevesnél még nem hallottam erről ráadásul nem is nagyon férne be kényelmesen.


Szóval mi arra a praktika hogy ha főzöl valamit ne kelljen mindig azt egyél hogy elfogyjon végre és ne romoljon meg a végére?

Ja meg azért a főzésnek van egy ésszerűsége hogy olyan kis adagot nem érdemes csinálni pl. sóletből, vagy pöriből pl.


Előtte ketten voltunk egy főzött ételt 2-3 alkalomra ettünk meg ami mondjuk 6 adag. Most azt kb egy hétig enném.



2022. ápr. 15. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, nem ésszerű a kisadag, de ha nem akarod ugyanazt enni napokig, akkor muszáj lesz kisebb adagokat főzni. A nyersanyagot fagyasztanám le felét, nem a kész ételt.
2022. ápr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak akkor kétszer kell megfőzni dupla idő.
2022. ápr. 15. 11:39
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Egyedül élek, heti 3x főzök. 3x1 óra nem sok egy héten friss és változatos kajáért.
2022. ápr. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Fagyaszd le. Tök jó keszen elövenni pár hét múlva..
2022. ápr. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Én ilyenkor többnyire csináltam mást a maradékból. A leveshúsból majonézes, ananászos csirkesalátát, vagy a húsból és zöldségből egy kicsi rizzsel rizseskását. A legtöbb ételt át lehet kicsit alakítani, hogy változatosabb legyen a kajád.
2022. ápr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
A húsleves leve pl fagyasztva jó alaplének. Pl. rizottóhoz.
2022. ápr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
Én tuti vennék egy nagyfagyasztós hűtőt.
2022. ápr. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Rendelj ebéd menüt
2022. ápr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!