Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Különleges spagettiötletek?

Különleges spagettiötletek?

Figyelt kérdés

Olyan érdekelne, amit te találtál ki, vagy legalábbis elhajljtottad valamelyik receptet, ilyesmi.

Hús nélküliek érdekelnének elsősorban.


2022. márc. 8. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
én találomformán szoktam rádobni olyan zöldséget, amit otthon találok... Olívaolajon kicsit megpirítom az apróra vágott zöldségeket, fokhagyma, hagyma... és összekeverem a kifőtt spagettivel. Rá jó sok parmezán - kész.
2022. márc. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
... és ugyanez lehet paradicsomszószos vagy tejszínes verzióban is.
2022. márc. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A nagy kedvencem, nem én találtam ki, de imádom: egy darab feta sajtot tegyél tepsibe, rakd körbe félbevágott koktélparadicsomokkal, szórdeg borssal, kis olívaolajjal, és told a sütőbe. Mire a spagetti kifő, ez is pont összesül, keverd össze és eheted.

De az is nagyon finom, ha bármilyen zöldséget, gombát, ami van otthon, serpenyőben megpárolsz, leöntöd sima bolti paradicsomszósszal, összeforralod, és mehet a tésztára.

2022. márc. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyu csinált nekem mindig tojásos kaprosat 🥰 Semmi extra, csak felvert tojás friss kaporral a tésztára öntve és atkeverve. Imádom.
2022. márc. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokszor kreatívkodtam már spagettivel. A legutolsó ami eszembe jut és saját kreálmány az az volt, hogy a cukkinit hosszában leszeltem hámozó késsel úgy, hogy minden vékony szeleten legyen a szélén a sötét héj színből, aztán ha jól emlékszem jó fokhagymás szójaszószosan összepirítottam az egészet. Akkor a múltkor egy doboz tonhalkonzervet öntöttem fel tejszínnel meg pestóval és ez került a tésztára. A többi azért általában a hagyományos bolognai vagy carbonara szokott lenni, de jut eszembe érik a gondolat egy ideje, hogy a mélyhűtőben lévő tenger gyümölcsei is párosításba kerülnek majd egy jó spagettivel valamilyen formán.;)
2022. márc. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem veri ki nálatok a biztosítékot, de én a hawaii spagettit alkottam magamnak.


Csirkemellet felkockázod, sózod, borsozod, szórsz rá kevés fokhagymaport. Ez mehet a hűtőbe, amíg előkészülsz. Én paprikás szélű pulykasonkát szoktam venni, de persze lehet másmilyennel. A lényleg, hogy egy adag sonkát is kockázol. Hagymát apróra vágni, fokhagymát megpucolni. Nyáron, ha van friss ananász, azt szoktam hámozni, de a konzerv is megteszi, viszont a cukros levet jól mosd le, én egyszer elfelejtettem és borzalmas lett.


Vendégeknek fetával készítettem, de magamnak krémfehér sajtot szoktam, mert olcsóbb és be kell vallanom, hogy imádom. Viszont ezt nem mosom le, a ráragadt sós lé adja az étel alapsóját. Viszont itt az előksézítés fázisban kiveszem a hűtőből.


Itt megint kis opcionalitás: én csináltam magamnak többször gombával, nekem nagyon jól megy bele, de ha valaki nem szereti nyugodtan hagyja ki.


Kevés olívaolajat hevítek és a csirkemellre jó magas hőfokon ráhevítek, hogy barna kérget kapjon. Féreteszem. Ha teszek gombát, azt sperpenyőbe lepirítom, a gombát, félreteszem, és kitörlöm a serpenyőt, hogy a fehér mártásnak ne legyen a gombától barna színe. A serpenyőbe mehet még pici olaj, arra a hagyma. Ha üveges, megszórom pici kakukkfűvel és még egy percig hagyom. Beleteszem a fokhagymát és a sonkát és alacsony lángon átkeverem. Felöntöm kb. fél deci vízzel, erre mehet a sajt. Szétesés után nagyon sűrű, higítani én növényi tejszínnel szoktam (tudom, hogy szentségtörés, de a magas zsírtartalmú tejszínt nem bírja a gyomrom). Ha még mindig sűrű, pici vízzel higítom. Ha elérte a megfelelő állagot, akkor mehet bele az ananász és a csirke (opcionálisan a gomba). 3 percig főzöm közepes lángon, utána el is lehet zárni.


Aztán mehet is a főtt spagettire. Ha valaki turbózni akarja tehet még rá reszelt sajtot.


Tudom, elősre furán hangzik, de ha szeretitek az ananászt próbáljátok ki, isteni!

2022. márc. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hatos vagyok, bocsánat elnéztem, hogy főleg húsmentes érdekel. Erre is vannak furábbnál-furább, de annál istenibb receptjeim. Mivel 17 évet voltam vega, megtanultam improvizálni.


Spagetti karfiolcurry mártással cukkinivel?


A karfiolt kevés vegetás vízben főzd meg. Alacsony lángon, hogy azért maradjon benne vitamin, de turmixolni fogjuk, szóval legyen jó puha. Közben a cukkinit hosszú de vékony csíkokra vágjuk és magas hőfokon alaposan nekipirítunk. A cukkínit csak borrsal szoktam ízesíteni, mert a mártás a lényeg, így a cukkininek megmarad a friss-ropogós íze. Én nem szoktam sózni,hogy amíg áll ne engedje ki az összes levét különben nagyon összefonnyad.


A karfiolt leszűrjük és turmixba tesszük. Adunk hozzá sót, borsot, citromlevet, fokhagymát, egy kávéskanál mustárt, kurkumát, (kömény is kéne bele, de én nem szeretem szóval kihagytam), egy késhegynyi gyömbért (ha por, akkor ebben, ha friss, akkor a főzővízbe mehet egy körömnyi darab) és szemtelen mennyiségű curryport. Turmixolás közben kókusztejjel higítjuk. Ha egytálételként készítjük, akkor kókuszfőzőkrémet használjunk, mert attól lesz jó állag, de mivel ez egy szósz lesz, én kókusztejet használok.


Főtt tésztára mehet a szósz, tetejére a pirított cukkini. Ízlés szerint szórhatunk rá friss petrezselymet vagy snidlinget. Tálaljuk egy cikk citrommal vagy limemal, nagyon jól áll neki a savanykásság, ha valaki szereti. Függőséget okoz!


Ha paradicsomos-sajtos, akkor a fetás-koktélparadicsomos receptet én is ajánlom, mert isteni!

2022. márc. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
6-7 olyan jól fogalmazol, még jó, hogy kicsit benézted és leírtad ezt a Hawaii recepted mert iszonyat jó lehet, ki fogom próbálni! Én is kreáltan már hasonlót, Hawaii salátának neveztem el: létező bár ritka recept, hogy a majonézes kukorica salátába ananász konzervet borítanak. Na ezt csak annyiban turbóztam fel, hogy + sonka kockázva és voálá a Hawaii salátám.:) +Sajtkockával már exta h.s.:) 5-ös voltam.
2022. márc. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Céklás spagetti?

Kis fokhagymával, olívaolajjal mennyei szerintem :)

2022. márc. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Chilis bab maradékát szoktam rátenni :D
2022. márc. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!