Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kezelitek az ételeitekr...

Hogyan kezelitek az ételeitekre kapott kritikát?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, már 9 éve külön élek a szüleimtől a párommal. Hobbim a gasztronómia, attól függetlenül, hogy a sütés-főzés egy kötelező napi tevékenység, mégis élvezettel csinálom. Gyakorlatilag mindenevő vagyok, szeretjük a párommal már nemzetek konyháit is és a különlegesebb fogásokat is.

Viszont főként a párom családja szokott megszólni engem e miatt. Tudni kell, hogy az anyósom egy egyszerű parasztasszony, nagyon kezdetleges ételeket szokott főzni, enyhén fűszerez, szinte csak sót és borsot használ. Mivel másik városban élünk, ezért ha átjönnek hozzánk akkor általában itt is alszanak, ugyanez igaz fordítva is, ha mi megyünk.

Legutóbbi itt létük kb 1 hete volt, de valami annyira bekattant nála, hogy azóta se nyugszik :D

Mi a párommal nem követünk semmilyen étkezési irányzatot, tehát nem vagyunk sem vegánok, sem vegák, sem mások. Kevesebb húst eszünk mint az átlag, ez tény, de ez pusztán csak a saját preferenciánk. Mikor megérkeztek anyósék én gombakrémlevest készítettem nekik. Már ott jött a puffogás, hogy miért ilyen "rusnya" gombából csináltam, miért nem a hagyományos csiperkéből. Mondtam, hogy ezzel finomabb, egyébként laskagombából volt. Levesbetétnek krutonokat készítettem, gondoltam azzal nem lehet mellényúlni. Én tojással szeretem ezt a levest, a piacon kaptam gyönyörű fürjtojást, így azt főztem hozzá, illetve volt a hűtőben fetasajt, gondoltam, mivel hamarosan lejár a szavatossága, így melléteszem azt is. Ezek a levesbetétek mind külön kis tányéron voltak ott, hogy mindenki azt tesz bele amit akar.

Na de ekkor jött a további hiszti. Minek eszünk mi ilyeneket? Miért nem jó nekünk a sima tojás? Ha sajtot akarunk enni, miért nem a trapistát vesszük? És ez ment egész este.

Másnap reggel tudatosan készültem, úgy voltam vele, hogy leszarom mi lesz, biztosra megyek. Egyszerű pirítóst csináltam, mellé mindenki azt evett, amit akart, például sonkát, margarint, zöldségeket, bármit.

Csináltam hozzá egy kis tojássalátát is, gondoltam abból úgy sem eszik az asszony. Hát mit ad isten, amint meghallotta, hogy a fia azt mondja, hogy ez most nagyon jól sikerült,ő is abból vett. Elkezdte fikázni, hogy milyen száraz, holott csomó tejfölt meg majonézt tettem bele, a vak is látta, hogy nem száraz.

Ez most csak egy sztori volt, de mindig ez történik. Amint szóbakerül az étkezés, azonnal elkezd engem szidni. Ha viszek nekik süteményt, akkor fikázza, ha meg nem viszek, akkor azért szól be, hogy sose sütök semmit. Ha étteremből rendelek nekik kaját akkor azt mondja, hogy látszik, hogy nem akartam, hogy jöjjenek, ha meg főzök, akkor ugye jön az, amit leírtam.

És az a durva, hogy egyébként minden másban tökéletesen kedves, és megértő. Tehát mentünk már együtt színházba, mindig megdícséri a ruháimat, hoz nekem ajándékot ha jön, tehát egyébként pedig egy angyal amióta csak ismerem. Viszont amint az ételeim kerülnek szóba csak a leszólás megy.

Hogyan kellene leállítanom őt, hogy azért a jó viszony ne sérüljön? Ti hogyan kezelitek az ételeitekre kapott kritikát?

Bocsánat ha hosszú lett, egyszerűen teljesen ki vagyok bukva...



2022. febr. 22. 13:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%

Őszintén szólva, nem szoktam negatív kritikát kapni, csak pozitívat.


Ettől függetlenül, ha beleképzelem magam a helyedbe, akkor én azt mondanám:


"Ica néni, ízlések és pofonok nem egyformák. Nekünk ez jön be a Pistivel, ezért így fogok továbbra is enni. De mivel ez az egyetlen ellentét köztünk Ica nénivel, javaslom, hogy mindenki egye a saját kajáját. Semmi harag, mi is fogunk vinni, maguk is hozzanak, egyáltalán nem kötelező egymásét enni és közben fikázni!"

2022. febr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
30%

Úgy, hogy egy bunkó.

Vagy csak irigyli, hogy van erőd, energiád ilyeneket megfőzni és hogy esetleg még jól is sikerül, vagy épp tényleg fas*ságnak gondolja a főztjeidet, mert neki teljesen más az ízlése.

Egyik sem jó. Vagy tűrsz, vagy kinyitod a szádat. Vagy épp a párod. De felőlem maradhattok ilyen punc*k is. :)

2022. febr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
59%

1-es vagyok

És a másodikat, amit a gombakrémleves után adtál, azt nem kritizálta?

Vagy a desszertet?

2022. febr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

1!

Köszönöm a válaszodat!

Nagyjából hasonlót már mondtam neki, nem is egyszer, kivéve ezt a kajás részt.

Tudod az a baj, hogy náluk nagy hagyománya van az étkezésnek. Ha elmennek egymáshoz mindenki rengeteget főz, nagyokat esznek, beszélgetnek. Az én családomban ez nem divat, hozzánk ha jön valaki akkor inkább csak sütit kínálunk, nyilván ha étkezés van megbeszélve akkor persze főzünk is.

Biztos vagyok benne, hogy óriási botrány lenne ha mindenki vinné a saját kis főztjét

2022. febr. 22. 14:07
 5/29 A kérdező kommentje:

2!

Nyilván neked mindegy, nem is kell, hogy ez legyen életed legnagyobb problémája.

A stílusodból azt látom, hogy neked édes mindegy, hogy ki mit gondol rólad, kivel milyen viszonyba vagy, a lényeg, hogy te kimondhasd minden szarságot, ami csak hullámzik a fejedben.

Vannak viszont intelligens emberek, akik mindennek ellenére próbálnak jó viszonyt fenntartani a családjukkal, így alakult a kérdés is.

Ha nem tudsz értelmeset válaszolni felesleges itt lenned

2022. febr. 22. 14:09
 6/29 A kérdező kommentje:

3!

Nem készült más utána. Este 9 volt mire ideértek, én is későn értem haza, így többel nem készültem.

De tényleg nem volt még olyan ételem amit ne kritizált volna, így ha lett volna azt is megszólja

2022. febr. 22. 14:10
 7/29 anonim ***** válasza:
50%
2. Nem bunkó, csak nem ezt a mostani gasztronómiai vonalat követ, hanem azt amin valószínűleg ő is felnőtt
2022. febr. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

7!

Ettől még bunkó.

Lehet ezt úgy is közölni, hogy "köszönöm szépen, én nem nagyon szoktam ilyesmit enni, kicsit elüt az én ízlésemtől, inkább választanék valami mást".

Egy pillanatig nem lenne bennem harag, de mikor úgy közli be például a pirított gombámra, hogy "ez szénné van égve, hát tudod te, hogy ez milyen mérgező?", akkor azért ez már inkább bunkóság

2022. febr. 22. 14:19
 9/29 anonim ***** válasza:
70%

Hát nézd, ha anyósom egyszerű kis parasztasszony lenne, akkor nem valami fancy gombakremlevessel meg furjtojassal várnám, hanem valami egyszerűvel. Konkrétan magadnak keresed a problémát ezzel.

Nem szokták kritizálni a főztömet, mert nagyon ugxelek arra, hogy olyat készítsek, amiről tudom, hogy ízleni fog.

2022. febr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

9!

Én ezt másképp gondolom.

Van kb 10-15 étel, amit 60 éven keresztül eszel. Elmész egy vendégségbe, ott is ezeket akarod enni? Mert például egy paprikás krumplit nem nagyon lehet extrázni, az kb mindenhol ugyanolyan ízű.

Meg tudod nem lenne probléma, ha tényleg azt látnám, hogy nem ízlik neki. De miközben szidja, hogy milyen az íze, hogy néz ki, aközben belapátolja az egész tányérral :D

2022. febr. 22. 14:30
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!