Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kedvenc palacsintád, vagy...

Kedvenc palacsintád, vagy palacsintás ételed receptje?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok az édes, sós, desszert vagy főétel, leves, vagy előétel, hideg vagy meleg palacsinta receptedre.Bármi lehet, ha van benne palacsinta, akár valamilyen nemzetiségi, vagy különleges alapanyagú, érdekel.
2010. szept. 11. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy sós palacsinta:

A nyers palacsintatésztát háromfelé mered, az egyiket úgy hagyod, egyet kevés spenóttal zöldre színezel, a harmadik adagot pedig paradicsomlével pirosasra színezel. Így sütöd ki a színes palacsintákat, lehetőleg felváltva. Még forrón egy lapos tálra borítod és rétegenként bolognai húsos szósszal (csak a szokottnál sűrűbbre készítsd) vékonyan megkened és reszelt sajttal megszórod. A tetejére rengeteg reszelt sajt kerüljön :=). Ha a szósz egy kicsit itt-ott kifolyik az oldalán, az nem baj, nagyon jól mutat. Sütőben kb.10-12 perc alatt rápiríthatod a sajtot, úgy még szebb lesz.


Szoktam úgy is, hogy ugyanezeket a palacsintákat sütöm, de tejszínes gombával "kenem" és úgy szórom rétegenként és a tetején is a sajttal, vagy egyszerűen csak egy kis fokhagymás tejföllel kenem a rétegeket plusz szórom ugyanígy a sajttal.


Tálaláskor szép tortaszeleteket lehet vágni belőle,még vendégvárónak is remek.

2010. szept. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Mindegyik kivéve amikor ilyeneket tesznek bele hogy kapros-túrós meg ilyeneket!Ezeket nem szeretem de az ilyen hagyományos hogy túrós kakaós nutellás lekváros ezek töménytelen mennyiségben jöhetnek:D!

Meg a gundel palacsinta,palacsinta torta,amerikai palacsinta...:)

hmm ezek nagyon finomak!!

2010. szept. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Édesben a túrós, sósban a hortobágyi a kedvencem. Receptem nincs, anyu szokta csinálni istenien....
2010. szept. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hortobágyi palacsinta:


Hozzávalók:


■fél adag paprikás csirke

■6-8 db palacsinta

■tálaláshoz tejföl, zöldpaprika

Elkészítés:


1.Készítsük el a palacsintákat, tartsuk tálalásig melegen.

2.A paprikás csirkét melegítsük meg. A csirkehúst vegyük ki a szaftból, késsel-villával csontozzuk ki, és vágjuk apróra. Keverjük össze annyi szafttal, hogy ne legyen túl száraz, de túl folyós sem.

3.Az egyes palacsinták közepére osszunk el téglalap alakzatban 2-2 ek szaftos húst. A palacsinta két szélét kissé hajtsuk be, majd szorosan tekerjük fel. Így járjunk el az összes palacsintával. A töltött palacsintákat tartsuk melegen (vagy tálalás előtt tegyük pár percre meleg sütőbe).

4.A palacsintákat osszuk el a tányérokon, és a meleg szafttal meglocsolva, tejföllel, zöldpaprika szeletekkel tálaljuk. A maradék szaftot külön csészében tegyük az asztalra.

Tipp: ünnepi alkalomra szánjuk a hortobágyi húsos palacsintát, készíthetünk a palacsintákból roló helyett batyut is. Ilyenkor a palacsinta közepére helyezzünk 2 ek tölteléket, a palacsinta széleit fogjuk középen össze, és egy szál blansírozott snidlinggel kössük meg.


Csúsztatott palacsinta:


Hozzávalók:


4 db tojás

5 dkg vaj

10 dkg liszt

2,5 dl tej

csipet só

16 dkg darált dió

16 dkg cukor



A tojások fehérjét csipet sóval kemény habbá verjük.

A tojások sárgáját a puha vajjal habosra keverjük, majd felváltva hozzáadagoljuk a lisztet és a tejet, vigyázva, hogy ne legyen csomós a massza. Ha ezzel készen vagyunk, óvatosan hozzákeverjük a tojásfehérjehabot.

Az így kapott palacsintatésztát kisütjük, kisebb tűzön, mint a szokásosat, és csak az egyik felét pirítjuk meg, nem fordítjuk meg a tésztát.

A palacsintákat sült felükkel lefelé egy kivajazott hőálló edénybe rétegezzük (én gyümölcstortaformát használok) oly módon, hogy a sületlen felet megszórjuk cukros dióval. Én 2 evőkanálnyit teszek minden egyes palacsinta tetejére. Ezzel a mennyiséggel nagyon édes, bár nagyon finom is a sütim. Aki kevésbé szereti édesen, variálhata a dió - cukor arányon.

Az utolsó palacsintát sült felével felfelé boritjuk a palacsintahalomra, és megszórjuk egy kis cukorral.

Íly módon rétegezve a palacsinát a cukros dióval, kb. 6 cm magas palacsintatortát kapunk, amit 180 fokra előmelegített sütőben még 10 - 15 percig pirítunk.


Túrós-mazsolás palacsinta:


Hozzávalók:


2-3 adag


250 gr túró


2 dl tej


10 dkg rétesliszt


3 tojás


3 dkg olvasztott vaj


2 ek nádcukor


1 ek vaníliás cukor (házi vagy Bourbon)


1 citrom reszelt héja (vagy 1 kk szárított citromhéj)


1 tk sütőpor


1 nagy marék mazsola késsel durvára vágva (elhagyható)


tejföl, méz, citromlé ízlés szerint a tálaláshoz


A túróból, tojásból, tejből, sütőporral elkevert lisztből, cukrokból, vajból lehetőleg habverővel sűrű, csomómentes masszát keverünk, hozzákeverjük a mazsolát és a reszelt citromhéjat, majd félretesszük legalább 15 percre pihenni.


Mérsékelten forró teflon serpenyőbe további zsiradék hozzáadása nélkül evőkanálnyi adagokat halmozunk, majd mérsékelt lángon mindkét oldalukat világos aranyszínűre sütjük. A masszát egyengetni nem kell, magától szétterül, viszont az adagolásnál igyekezzünk úgy meríteni a tésztából, hogy minden palacsintába jusson mazsola.


A tejfölt kikeverem sok mézzel és kevés citromlével, és a palacsinták mellé tálalom.


Megjegyzés: Ekkora adag 2-3 embernek is elég. De én akkor is ennyit sütök, ha csak minimanóval ketten reggelizünk. A maradékot pedig kivajazott sütőtálba rétegzem, mindegyiket tejfölös kencével megkenve, majd a többi kencét ráöntöm a tetejére, vajat forgácsolok rá, és 200-220°C fokos sütőben megsütöm Férjnek este, ha hazajön.


Ilyenkor a tejfölös szószhoz (12% zsírtartalmú) tejfölből 1 dl, 1 tojás, 2 evőkanálnyi méz és 1-2 evőkanálnyi citromlé kell fejenként, habverővel simára kikeverve.


Megjegyzés: Ha van időnk egy kis extrához, mert mondjuk desszertnek készül, és nem reggelire, akkor a túrót botmixerrel pürésítsük hozzá (ez persze sovány túró használata esetén nem szükséges), a tojások fehérjét pedig csak a sütés előtt, kemény habbá verve forgassuk óvatosan a masszába. Így ducibb, de pillekönnyű palacsintákat kapunk.

2010. szept. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Cass90 ***** válasza:
100%
mazsolás túró (tejföl, túró, édesítő, 1 tojás sárgája, citrom reszelt héja, mazsola) + nutella + valamilyen lekvár egyszerre :D Ebből többnyire 1db is elég (a sok töltelék miatt, max. 2 :P
2010. szept. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Zabkorpás palacsinta


Hozzávalók: 2 csésze zabkorpa, 8 tojásfehérje, 4 dl víz, 1 tk. fahéj, 4 merőkanál vaníliás fehérjepor, 1 csésze bogyós gyümölcs, 4 ek. natúr joghurt.

Elkészítése: A zabkorpát, tojásfehérjéket, vizet, fahéjat, fehérjeport összekeverjük. 1 púpozott evőkanállal sütünk ki a tésztából kevés olajon. 3-3 percig sütjük mindkét oldalon. Joghurttal és gyümölcsökkel tálaljuk.

2010. szept. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Zabkorpás palacsintás vagyok, ha félévente megengedek magamnak egy kis "bűnözést", akkor a töltelék túrós-kókuszos. És leöntöm Nesquik csokiöntettel. :)

Saját recept, így én túró rudinak hívom! :)

2010. szept. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egyik jobb, mint a másik..

Én a palacsintát édesen-sósan, bárhogyan szeretem, legtöbbször azonban egyszerű házi sárgabaracklekvárral megkenve és tejszínhabot nyomva rá, azonnal,forrón,frissen.mmmm...

A korpás palacsinta különleges, kipróbálom, ha megírod hol veszel fehérjeport, és az miért kell bele a sok tojásfehérje mellé?!

2010. szept. 12. 18:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!