Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olyanoktól várnák választ,...

Olyanoktól várnák választ, akik pékek, cukrászok?

Figyelt kérdés
Szeretem a öltött sütiket, kelt tésztákat. Évek óta nem tudok venni jót. Mind tele van nyomva töltelékkel. Előírás van rá, hogy annyi például diót, mákot kell belerakni, amitől már ehetetlen, émelyítő lesz?
2021. dec. 22. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rossz helyen vásárolsz.


Vannak már nagyon jó pékségek, ahol minőségi alapanyagokból dolgoznak, és finom dolgokat sütnek.

Ja, persze nem 150 ft egy túróstáska....

2021. dec. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen problémával még nem találkoztam, inkább pont hogy kispórolni szokták a tölteléket. Amúgy nincs az a dió vagy mák mennyiség, amitől ehetetlen lenne bármi :)
2021. dec. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pont ezt akartam írni, mint a 2-es,

1-es, szerintem inkább én vásárolok rossz helyen, mert én mindig fordított arányokkal találkozom. Jellemzőbben inkább a 3 forintos kelt tésztából adnak sokat, szinte összeér a 2 tészta, töltelék meg mutatóba. :)

Kérdező, vásárolj a teszkóban, vagy valami albán pékségben, ne félj, nem lesz ilyen problémád! :D

2021. dec. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Codex alimentarius hungaricus szabalyozza. Meg van szabva a töltelék pl bejglinél hogy háby százaléktól bejgli. Alatta mondjuk rúd vagy karácsonyi desszert. Ugyanez pl turorudinál. Azért van sok turo nev nlkuli rudi mert nem elég bennuk turo
2021. dec. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is pont az a probléma, hogy pl. a túróstáskában nincs töltelék. BEszívja a tészta, és egy nagy üres semmi van a közepén!
2021. dec. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Főleg réteseket veszek, de sokszor egyszerűen szétfolyik belőle a töltelék, de diós, mákos dolgoknál is nekem sok van a sütibe töltelék. Gondoltam, hogy százalékban van megadva mennyinek kell lenni a tölteléknek. Természetesen az sem jó, mikor egy kelt tésztába borsónyi töltelék van.
2021. dec. 24. 19:47
 7/7 anonim ***** válasza:
A retesnek pont az a lenyege! A sok töltelék a vekony teszta csak azert kell h összefogja a tölteleket.
2021. dec. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!