Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szoktatok kêszíteni gombakréml...

Szoktatok kêszíteni gombakrémlevest ? Ha igen, hogyan és ehhez megfelel a konzerv gomba ,vagy az üveges ?

Figyelt kérdés

2021. dec. 9. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Akkor már inkább vegyél szárítottat, és kávédarálóval, vagy késes robotgépben őröld porrá, és abból csináld...


A konzerv gombának szerintem se íze se bűze....

2021. dec. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Időnként szoktam, de csak friss gombából, üvegesből sose próbáltam és nem is tervezem, mert abból biztos, hogy nem lesz olyan.
2021. dec. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor csinálok, ez az a kevés krémlevesek közé tartozik, amit szeretünk.

Csak friss (vagy esetleg szárított) gombából készítem, sárgarépa, kevés petrezselyemgyökér, zeller, hagyma, esetleg egy gerezd fokhagyma kerül bele. Az összeaprított zöldségeket meg a gombákat összedarabolom kisebbekre, kevés olajon (vagy igazi vajon) elkezdem párolni, utána kevés vízzel puhára főzöm. Sóval, borssal szoktam ízesíteni. Ha puha, akkor turmixolom és tejfölt teszek bele.

Ha szárított gombát használok, akkor előző este beáztatom, kinyomkodom és utána aprítom.

Konzervböl el sem érdemes kezdeni, mert az teljesen íztelen vacak.

2021. dec. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én holnap fogok először készíteni.

Akkor majd nem konzervet veszek.

2021. dec. 9. 18:07
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4: vegyél vagy frisset, vagy esetleg mirelit erdei gomba keveréket. NAgyságrendekkel finomabb lesz a levesed! :)
2021. dec. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) meg fogom írni, milyen lett a leves. :)
2021. dec. 9. 19:53
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen de csak friss gombából.
2021. dec. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha még visszanézel ide, kérdező: érdemes barna sampion gombát venni, szerintem ízesebb, mint a fehér. De lehet, hogy csak beleképzelem. :-D


Mindenesetre ha valahol máskor hozzájutsz erdei gombához, próbáld ki azzal is.

2021. dec. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm a választ Mindenkinek.


A Coop - ban vettem gombát, a tálcást, ami le van fóliázva.

Isteni finom lett a levesem ! ❣️♥️🎀

2021. dec. 10. 12:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!