Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütőtökből csak krémlevest...

Sütőtökből csak krémlevest lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Úgy nem jó, hogy beledarabolom, mint a zöldséget? Nem találtam ilyen receptet.
2021. okt. 28. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki. Főzd azért egy kissé sűrűbbre, mint a zöldséglevest, hogy ha nem ízlik darabolva, akkor tudd pürésíteni, és ne legyen túl híg a végén.
2021. okt. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És hogyan főzzem sűrűbbre? Elnézést, de férfi vagyok és nem igazán szoktam főzni, de most szabadságon vagyok és gondoltam, próbálok valami jó kis levest.
2021. okt. 28. 20:22
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon egyszerű: kevesebb vízben.
2021. okt. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Annak fura textúrája lenne önmagában. A krémes tököt kanalazni darabokban egy alig színt kapott lében nekem fura lenne. Akkor már raknék mellé más állagú zöldségeket is, pl. leveles spenótot és csicseriborsót, indiai fűszerekkel és kókusztejjel sűrítve (ezt én currynek csináltam párszor, nagyon finom). De az már bonyolítaná a dolgot, te meg valami egyszerűt keresel.
2021. okt. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Én megsütöttem lila hagymával és feta sajttal, csirkecombot ettünk hozzá. Kb. olyan mint az édesburgonya.
2021. okt. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Lehet fözni levesnek is, de nem árt még egyebeket (sárgarépa petrezselyem, zeller, krumpli) is tenni hozzá, de nem sokat, illetve a végén tehetsz bele tejszínt is. Meg eleve kevés vízzel készítsd, ne legyen híg.

De a tököt lehet sütni, párolni, fözni, mint bármi egyéb zöldségfélét, a krémleves az, ami a legkevésbé ízletes és optikailag sem valami pozitív

2021. okt. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Itt nézd végig, rengeteg olyan recept van, ami nem krémleves:

[link]

2021. okt. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Holnap nekifutok.
2021. okt. 28. 21:21
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
A sutotok meg a neve szerint is ... nem fozotok. Hasonlo a kulonbseg mint a sutni valo krumli es a fozni valo krumpli kozott. Persze lehet ezt is es azt is barmire hasznalni, de nem lesz olyan jo mint ha ugy hasznalod fel ahogy kell.
2021. okt. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk benne van a családi repertoárban, nagyon szeretjük.

Némi olajon dinsztelj hagymát egy lábasban, majd tedd rá a kockákra vágott sütőtököt, és kevergetve süsd amíg egy kicsit megpuhul, hogy színt és egy kis pirult ízt kapjon. (5-10 perc) Le is fedheted, párolhatod, akkor is keverd meg időnként, hogy ne kapjon oda. Közben sózd, borsozd ízlés szerint, illetve tegyél rá jóóó sok felaprított fokhagymát. Amikor összeértek az ízek, öntsd fel annyi vízzel, ami kb két-három ujjnyival magasabban ellepi. Ekkor még a tök ne legyen teljesen puha, főzd addig, amíg az nem lesz, és ki nem jön az íze. Kóstold, és fűszerezd még, ha kell.

Rizzsel (mint levesbetét) a legjobb tálalni.

2021. okt. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!