Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételt lehet közösen,...

Milyen ételt lehet közösen, kettesben jól elkészíteni?

Figyelt kérdés
Van egy lány akivel már egy ideje találkozgatunk, randizgatunk. Arra gondoltam, hogy ilyen közös program gyanánt főznénk együtt valamit, majd egy romi vacsi keretein belül megennénk. Milyen ételt lehetne így közösen szuperül elkészíteni?
2021. szept. 25. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Rakott krumpli, mert meg lehet osztani a főzés folyamatait.
2021. szept. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
krumplistészta, ubival
2021. szept. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Beütöd Googlebe, hogy randi vacsora receptek és választasz valamit.


Ami nekem anno bevált az a hal (lazac, tőkehal, pisztráng) két körettel. Az egyik valami egzotikusnak tűnő, de egyszerű saláta és még egy zöldköret.


Utóbbira jó egy sima vajon fonnyasztott, fokhagymás leveles spenót, előbbire kis beruházással extrának hat pl. a bulgur vagy kuszkuszsaláta, amit ezerféleképpen lehet variálni. Például feta + citromlé + dió + gránátalmamag egy nagyon jó kombó, de a tabulé is. Vagy feta + csicseriborsó + mindenféle zöldség a hűtőből: kígyóuborka, pritamin, koktélparadicsom, lilahagyma, stb. Hagymát felkockázás után áztasd vízben pár percig és nem lesz büdös, vagy használj eleve gyengébb ízűt (salotta, mogyoróhagyma, vagy fehér héjút).


Streetkitchen, Sóbors, Dívány, Chili és Vanília és hasonló modernebb felfogású receptoldalakon sok ötletet találsz.

2021. szept. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%
Egy sült hús burgonyapürével, salátával is jól közösen készíthető.
2021. szept. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon aranyos ötlet! :-)

Szerintem szinte minden ételnél meg lehet ezt oldani. Én a helyedben feldobnám az ötletet a lánynak, közösen is kitalálhatjátok, hogy mit ennétek. Esetleg már a bevásárlást is intézhetitek közös programként, ha jónak érzitek. Ezek az apró hétköznapi dolgok annyi szépséget tudnak rejteni!

2021. szept. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem anno a barátom bolognai spagettire hívott meg az első randi után. Mindent ő csinált a hagymapucoláson kívül...nekem kevergetnem és kóstolgatnom kellett.
2021. szept. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!