Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szülinapi torta "probléma"....

Szülinapi torta "probléma". Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Páromnak jövőhét vasárnap lesz a születésnapja. Szeretnék neki egy különleges tortát csinálni, ki is néztem milyen legyen.

[link]

Valami ilyesmi. Fondant-ot mindenképp szeretnék rá, viszont most láttam ugyanezen az oldalon textúralapot, az is tetszik, olyat hol tudok venni? Az a problémám tulajdonképpen, hogy pénteken tudnám megcsinálni a tortát, de a szülinapja meg vasárnap lesz. Kamrában nem hiszem, hogy eláll a fondant, hűtőben meg kicsapódik. Mit csináljak? :S Ötletek? Köszönöm előre is mindenkinek!


2010. aug. 25. 13:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Ezen marcipán van....
2010. aug. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%

Ne fondant - al burkold! Marcipánnal vagy PSZ - el. A fondant le fog folyni róla. Milyen krémmel szeretnéd csinálni? Amúgy, nem kell textúralapot venni, rajzolj egy szívet, vágd félbe, és azon ki tudod vágni a tortát. Nem muszáj erre is pénzt költeni. :)

11/L

2010. aug. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Elsőnek: ez nem marcipán hanem nyújtható fondant. :)

11 éves kislánynak: a textúralap az nem a szívalakú forma, azt papírral is meg lehet oldani, ahogy te is mondtad. A textúralap az egy negatív minta, amit ha ráteszel a kinyújtott marcipánra vagy fondantra és picit belenyomod, akkor mintát hagy benne. Amúgy feketeerdő torta lesz. Csak a bevonással van problémám...

2010. aug. 25. 13:59
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Tyű, ez szép torta! Hát a fondant az bizony el kezd izzadni a hűtőben, nekem így ment tönkre egy 3 emeletes tortám... :( Nagyon ragaszkodsz a fondanthoz? Mert ha nem, akkor meg tudod oldani zselatinos Hulalával. Simára húzva gyönyörű homogén, egyenletes és szép. Nekem így készült a Nagymagyarország-tortám apósomnak.
2010. aug. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nah erre kíváncsi vagyok! :) Nem ragaszkodom hozzá, csak egyszerűnek tűnt...de ha van más megoldás, ami hasonló, azzal is megelégszem, lényeg, hogy szép legyen. :) Szóval akkor csak belerakom a zselatint a Hulalába és ennyi? Jó persze gondolom fel kell verni, meg cukor vagy ilyenek...de pontosan hogy készíted? :)
2010. aug. 25. 14:15
 6/13 anonim ***** válasza:

Jaj, bocsánat, akkor már tudom ezt is. :)

11/L

2010. aug. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igazából a marcipán a legegyszerűbb, leburkolod, rá a cukormáz kacskaringós minták, és szép az. :) A fondanttal csak a nyűg van, össze - vissza ragacsol mindent, eltörik, reped, cseppmintás lesz, nem szép az. A marcipánt kinyújtod, becukrozod, szépen rá a tortákra, körbevágod, szegély, és kész. :) De te tudod, milyenre szeretnéd. :)

11/L

2010. aug. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom. :) Fondant-ra lettem volna kíváncsi, de hát...marad a marcipán, tényleg egyszerűbb, meg a tárolás miatt nem tudom most megoldani. Majd még kitalálom, de a töltelék tuti feketeerdő lesz...de még lehet nem is ezt a szív-formát csinálom. Csak valami szép díszítést. :) Az a baj, hogy itthon nem tudom megcsinálni, mert megtalálná rögtön a hűtőben, szüleimnél fogom csinálni, de hát hétvégén meg együtt szoktunk átmenni. :) Addig meg nem mondhatom neki, hogy ne gyere ki a konyhába. :) Szóval arra jutottam, hogy feketeerdő, marcipán bevonattal és valami szép díszítéssel. :)
2010. aug. 25. 15:19
 9/13 anonim ***** válasza:
Amúgy, Isten éltesse a párodat! :)
2010. aug. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy! :)
2010. aug. 25. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!