Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tudom a sütőt beállítani?

Hogyan tudom a sütőt beállítani?

Figyelt kérdés
Van egy mora tűzhely az albérletben, ahol lakom. Nagyon éget alulról. Olvastam, hogy cserepet kell betenni. Lehet hülye kérdés, de megtisztítom a cserepet, betekerem alufóliával és a sütőbe teszem alulra?
2021. jún. 5. 08:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagymamám alufóliával becsomagolt sütő méretű lapos tepsit tett be a legalsó polcra. 🙂
2021. jún. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Gondolom gázosról van szó. Sajnos nehéz, mert gyakorlatilag használhatatlan sütésre.

Van egy hőeloszlató hozzá (ami nem tepsi!). Használd!

Cserép is jó megoldás.


Ha nagy sütögetős vagy, akkor pedig nincs más megoldás, mint venni egy elektromosat. Főzőlap viszont gagyi, felül kell a gáz. Csak sütő részen jó a villany, de ott nagyon.



Másik, amit még tudok javasolni gázos sütőhöz, az egy sütő hőmérő. Azzal be tudod lőni rendesen a hőmérsékletet. Belső hőmérő nélkül lehetetlen... akár 40-50 fokkal is félrelőheted a hőmérsékletet, úgy meg nem lehet sütni normálisan.

2021. jún. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gázos, igen. Sajnos az a hőelosztó tepsi szerű nincs meg. Olyat esetleg lehet valahol kapni?
2021. jún. 5. 09:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze, csak méretet jól vedd le. Aztán nézz szét oldalakon, fb marketplace, jófogás, vater, stb... meglepődnék, ha nem lenne.
2021. jún. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Bárhol lehet kapni egy kis tepsit, amit be tudsz lökni alulra, nem kell azt a polcra tenni, csak simán le.

Auchan, Tesco, stb, bárhol van ilyen kis lim-lom alu tepsi. Nagyobb kínai boltok konyhafelszerelésén rozsdamentes acél tepsik, teljesen tökéletes.


Ha olyat sütsz, még vizet is lehet bele tenni. Amihez jó a gőz. Pl kelt tésztákhoz, legalábbis a sütés feléig, 2/3-áig.

A víz nagyon sok energiát elnyel, és az az energia forró gőz fogmájában hat minden oldalról a sütött dologra. Százszor hatékonyabb hőközlő közeg, mint a száraz levegő.


Sokat számít az előmelegítés is. Az előmelegítés során a teljes sütő átmelegszik, és a felső lemezről is elkezd lefelé sugározni a hő.


Volt egy hasonló kérdés, ott elég bő lére eresztettem a válaszom, van benne 1-2 hasznos tipp, szerintem érdemes elolvasni:


13. 18. válasz az enyém, de ezeken kívül is vannak jó válaszok:

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__1..

2021. jún. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
... külön felhívnám a figyelmedet a termosztát nélküli hőfok szabályozásra, mert ha ilyen nincs, akkor egyik módszer se tökéletes, de ezek szerint a gyártó is inkább "hülyebiztos" (de rossz) megoldásokat tanácsol, mint olyat, ami picit összetettebb, de jobb eredménnyel jár.
2021. jún. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!