Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miket szoktatok enni vizsgaido...

Miket szoktatok enni vizsgaidoszakban?

Figyelt kérdés
Ilyenkor egyszeruen "idopocsekolasnak" erzem a konyhaban toltott idot, viszont egeszsegtelen felkesz es fagyasztott eteleket sem ennek szivesen. Erdekelne, hogy masok hogyan oldjak meg, miket esztek ilyenkor, ami viszonylag gyorsan megvan, de egeszseges is? Elore is koszi a tippeket!
2021. ápr. 30. 12:58
1 2
 1/12 anonim válasza:
47%

Szerintem a saláta, gyümölcssaláta jó ötlet lehet. Csinálj egy nagyobb adagot, amit mondjuk két napig tudsz enni. Feldobhatod csirkehússal, halrudacskával stb.

Én zabkását is szotam enni, meg rántottát/tükörtojást. Ezek gyorsan megvannak és laktatnak is.

2021. ápr. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Az elsővel egyetértek teljesen, én nagyon szeretem még a pároltzöldségeket (boltban szoktam általában venni mirelitzöldséget, hogy az előkészítéssel ne kelljen foglalkoznom) és azt szoktam összekeverni quinoával (nyilván lehet rizzsel is, de sajnos az ételintoleranciám miatt azt nem tudok enni), ha jól fűszerezed nagyon finom és bár ez is konyhában állós, de viszonylag hamar, 20-25 perc alatt megvan. Közvetlen vizsgák előtt viszont ennyi időt is sajnálok rá én is, ilyenkor nálam is inkább a zabkása, tojás a menü.
2021. ápr. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
"Miket szoktatok enni vizsgaidoszakban?" ... az ideget! :)))
2021. ápr. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3-as, vagy éppen fordítva, az ideg esz engem, mikor hogy. :)
2021. ápr. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Basszus, a vizsga utan meg mindenki felsohajt ... "ezert izgultam?' :D
2021. ápr. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én vizsgaidőszakban is mindig találtam időt főzni legalább kétszer egy héten valami nagyobb adagot, amit eleszegetten pár napig, amúgy reggelire, vacsorára zabkása, rántotta, műzli, virsli, melegszendvics, saláták.
2021. ápr. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Párolt zöldség könnyen, gyorsan, kényelmesen: berakod egy jénai üvegtálba a fagyasztott zöldséget, kicsi só meg fűszerek, olaj opcinonális. Aztán bevágod a mikróba 10-15 percre. Ha hallod, hogy emelgeti a tetejét, akkor megállítod és alacsonyabb fokozaton folytatod.


Üveges zöldségből (zöldbab, zöldborsó) főzelék is nagyon gyorsan megvan (rántás vagy besamel, majd bele a zöldség, felforralod még egyszer, kész). Bár bizonyos értelemben félkész, de szerintem egyáltalán nem gáz, legalább zöldséges étel. Persze sok zöldség, kevés rántás. Tököt is szoktam eltenni főzeléknek (mielőtt rántást tennék bele, üvegekbe teszem, kicsit ecetes legyen, tetejére olaj, télen rántást készítek, bele az üveges tök, átforralom és kész). Boltban még nem láttam. Tükör tojás, főtt tojás készülhet hozzá, vagy ha nagyobb adagban készítesz húst, azt le lehet fagyasztani és azzal már nincs sok munka.

2021. ápr. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
több napra főztem, vagy valami gyorsat ettem, szendvicset vagy ilyesmit. de általában annyira stresszes voltam, hogy nem volt étvágyam, csak ittam a gyümölcsteát literszámra
2021. ápr. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én teletálról szoktam rendelni, szerintem egész megfizethető, normális méretű adagokat küldenek és még finom is. 1000-1500Ft kb egy kaja és ebédre nekem teljesen elég, még néha marad is.

Reggelire meg vacsira pedig tojás, virsli, konzervek, vajas/zsíros kenyér, fehérjepor, mikor mi

2021. ápr. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Vizsgaidőszakban a nap nagy részében tanulok. Ennyi szabadidőt viszont kötelezően engedélyezek magamnak, szerintem te is megteheted.
2021. ápr. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!