Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van hat darab csirkecombom,...

Van hat darab csirkecombom, mit csináljak vele? Nem tudok főzni/sütni

Figyelt kérdés
valami egyszerűre gondoltam, leírnátok lépésről lépésre nekem valamit?
2010. aug. 20. 20:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy tepsit kikensz olajjal, belekarikázol krumplit, rá hagymát, paradicsomot, paprikát szeletelsz ( a rétegeket sózod, borsozod) és a tetejére teszed a sózott, fűszerezett csirkecombokat.

Letakarod alufóliával 200 fokon, kb. 1 óráig párolod a fólia alatt, majd leveszed a fóliát és szép pirosra sütöd.


Egyszerű, egyben megvan a köret és a hús is, nagyon finom. Koviubival meg egyenesen mennyei.

2010. aug. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
11%
Ha nem tudsz főzni, akkor pácold be, és edd meg nyersen!:)
2010. aug. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Megkened egy olajos-mustáros-fűszeres egyveleggel és behajítod a sütőbe, ez a legegyszerűbb. De a csirkét ezerféleképpen el lehet készíteni. Csinálhatsz pörköltöt is pl, az se bonyolult, olajon a hagymát kicsit pirítod, megszórod fűszerekkel, mondjuk sóval, borssal, örölt pirospaprikával, ráhajítod a csombokat, nyakonöntöd egy kis vízzel és vársz amíg elkészül :).
2010. aug. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%
Bocsi a helyesírásomért :)
2010. aug. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat!
2010. aug. 20. 20:38
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Pucoljál meg egy kilónyi krumplit. Karikázd le. tegyél rá egy mokkáskanál sót, keverd össze.Vegyél elő egy közepes tepsit, tedd bele a krumplit. A csirkecombot vágd ketté, alsó- felsőcombra. Sózd meg kb 2 mokkáskanál sóval.Rakt rá a krumplira.Ha van margarin otthon tegyél rá egy keveset./ késsel vagdossál rá/ A sütőt közben gyujtsd meg, hogy felmelegedjen.Tedd be,nézegesd, kb egy óra mulva kész lesz.
2010. aug. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
csak kész krumplim van, sültkrumplim
2010. aug. 20. 20:39
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne olajat használj,hanem zsírt. Sokkal jobb íze lesz az ételnek,főleg ha krumplival együtt sütöd,vagy pörköltet készítesz,és még egsézségesebb is a zsír,mint az olaj.
2010. aug. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Megmosod a csirkecombokat hideg vízben. Figyeld a comb alján a sárga bőrét, azt le kell kaparni. Majd meglátod, hogy szépen lejön. Ha megmostad, befűszerezed, lepakolod egy tányérra. Lehet az üzletben kapni kész csirkefűszert, ha nincs otthon, akkor só, kis vegeta.(én teszek rá majorannát is mert szeretjük. Veszel egy tepsit, kizsírozod, és sorban elhelyezed a combokat. Én szoktam a combok tetejére egy vékony szelet szalonnát is rakni, de akkor vigyázni kell a sóval. Öntesz alá egy fél pohár vizet, letakarod fóliával, és be a sütőbe. kb. 45-50 perc után én leveszem a fóliát, megnézem, hogy mennyire puha, meglocsolom a tetejét a zsírjával, vissza a sütőbe egy kicsit pirosodni, aztán ha lesült a zsírjára (már nincs alatta egy picike víz sem),akkor kész. Köretnek, ami van otthon. Zacskós rizst megtudod főzni, a dobozon olvasható. (én teszek a vízébe egy kis vegetát az íze miatt) Főzhetsz ki mellé krumplit, vagy párolhatsz zöldséget. Ügyes leszel, finomat főzöl, bízz magadban.
2010. aug. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%
A legegyszerűbb és leghamarabb fogyasztható az, ha kirántod. Sózod a húst, majd beleforgatod lisztbe, tojásba, zsemlemorzsába, majd olajban kisütöd. Készíthetsz hozzá akár ugyanabban az olajban hasábburgonyát is, de kenyérrel is megeheted, úgy is laktató.
2010. aug. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!